Header Ads

Takmer romantické letné miešané drinky – Keď hlavnú úlohu hrá ružové víno

Ružové víno pasuje k letu ako horčica k párkom, či jahody ku šľahačke. Ružové vínka sú samé o sebe obvykle ľahké a osviežujúce. No ich použitie v miešaných drinkoch vytvára jedinečné kombinácie. Letné drinky s použitím ružového vína sú nielen osviežujúce, ale pôsobia aj mimoriadne romanticky. Ako stvorené pre dámske posedenia na promenáde...


Lesné pohladenie
Čučoriedkový džús, ružové víno, sóda, ľad
Do pohára vložíme kocky ľadu, asi do polovice nalejeme čučoriedkový džús. Opatrne prilejeme ružové víno a nakoniec sódu. Vznikne tak prekrásny farebný prechod od tmavej červene až po jemnú ružovú.

Ovocná senzácia
Polosladké ružové víno, jahody, čučoriedky, melón, ľad (ideálne pripravený zamrazením jemne perlivej vody), čerešňový sirup
Do pohára vložíme ľad, pridáme kúsky melónu, jahody, čučoriedky. Zalejeme ružovým vínom a pridáme niekoľko kvapiek čerešňového sirupu.

Sladký sen
Polosuché ružové víno, plátky čerstvej hrušky, fialkový sirup, perlivá voda
Do pohára dáme ľad a plátky hrušky. Do 2/3 zalejeme ružovým vínom. Doplníme perlivou vodou a pridáme niekoľko kvapiek fialkového sirupu.


Šalviová romanca
Polosuché ružové víno, neperlivá voda, čerstvá šalvia, ľad
Do pohára dáme ľad, a lístky šalvie. Do polovice nalejeme ružové víno a doplníme neperlivou vodou.

Chevrolet
Jahody, cukor, ľad, ružové víno
Jahody, cukor a ľad rozmixujeme na hladkú zmes. Pridáme ružové víno. Podávame v pohári ozdobenom jahodou.

Náš tip: Miešané drinky si môžete vychutnať napríklad aj v prekrásnych pohároch Victoria, ktoré sú na miešané drinky z ružového vínka ako stvorené.

text: Marcela SaidMohlo by vás zaujímať:
Používa službu Blogger.