FOTOREPORTÁŽ: Winetrip - Východné Slovensko

august 17, 2018 10:14 · 2 minúty čítania

Vybrali sme sa na dvojdňový výlet za vínom do tej časti Slovenska, o ktorej náš bývalý premiér povedal, že tam nič nie je. Mýlil sa. Sú tam napríklad krásne vinice, veľa vinárstiev a výborné vína.

Náš winetrip sme začali v najsevernejšom vinohrade na Slovensku, ktorý patrí vinárstvu Víno Verita. Vinárstvo vzniklo len nedávno a čoskoro sa o ňom dozviete viac v pripravovanej reportáži.

Na druhý deň sme sa vybrali do Tokaja. Naša cesta viedla najskôr do vinárstva TOKAJ&CO, ktoré vlastní najdlhšiu tokajskú pivnicu na slovenskej strane. Má 2,5 kilometra a odporúčame vám v nej nasledovať sprievodcu, aby ste sa v jej chodbách nestratili 😃.

Ďalšiu krásnu pivnicu nám ukázali vo vinárstve TOKAJ MACIK WINERY. Zaujalo nás aj to, že v rámci vinárstva majú k dispozícii aj penzión, takže ho pri našej ďalšej návšteve Tokaja radi využijeme.

Potom sme si nenechali ujsť novú dominantu Tokaja - vyhliadkovú vežu, na ktorú sa dostanete z obce Malá Tŕňa aj autom.

A cestou späť na "ďaleký západ" sme sa zastavili v obci Veľká Tŕňa, kde nás privítal vinár Matúš Vdovjak, ktorý na spracovanie tradičných tokajských odrôd používa aj tzv. kvevri (veľké hlinené nádoby, resp. amfory).

No a návštevou Východoslovenskej vinárskej oblasti sme sa len utvrdili v tom, že vie veľa ponúknuť a oplatí sa do nej vycestovať. Tak veríme, že sa tam už čoskoro vrátime a prinesieme vám z nej aj rozsiahlejšie reportáže.

Viac fotiek z nášho winetrip-u si môžete pozrieť vo fotogalérii na našom FB >>

text a foto: Ivan Záleský
Mohlo by vás zaujímať:


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.