Občianske združenie CHUTE MALÝCH KARPÁT je medzi fanúšikmi známe najmä svojim jesenným podujatím, v ktorom spája malokarpatské vína s gastronómiou a kultúrou. Pozdvihnúť zašlú slávu malokarpatského regiónu sa im ale teraz podarilo aj iným husárskym kúskom. Najmä z iniciatívy vinárstva KARPATSKÁ PERLA, jedného zo zakladajúcich členov združenia, totiž na Dulovom námestí v Bratislave vznikol nový obchod s vínom - CHUŤOTÉKA, v ktorom nájdete iba vína z Malých Karpát.

"Momentálne tu nájdete cca 80 druhov vín od deviatich zakladajúcich členov združenia CHUTE MALÝCH KARPÁT." - povedala nám Margita Šebová z vinárstva KARPATSKÁ PERLA pri slávnostnom otvorení prevádzky - "A sú tu len tie vína, ktoré boli vyrobené z hrozna dopestovaného v Malokarpatskej oblasti. Chceme tak vzdať poctu všetkým vinárom, ktorí sú zároveň aj vinohradníci. Toto sa týka aj doplnkového tovaru, ktorý tu budeme predávať - káva, pralinky, či nátierky, všetky budú len od výrobcov z Malých Karpát. Na lokálnosti nám jednoducho záleží. A CHUŤOTÉKA bude obchod pre ľudí, ktorí majú radi nielen kvalitné produkty, ale zaujíma ich aj to, odkiaľ pochádzajú."

Zaujímavý koncept dopĺňajú aj ďalšie pozitíva - predaj vín za maloobchodné ceny vinárstiev s možnosťou ich ochutnania, alebo bezplatné 1-hodinové parkovanie v rámci areálu hotela Apollo. Prevádzka však nebude slúžiť len ako klasická vínotéka, kde si v rámci otváracích hodín od 10-tej do 19-tej budete môcť kúpiť obľúbené fľaše, ale aj ako priestor, kde si s priateľmi radi sadnete na kávu či pohár vína a kuvert. Po skončení otváracích hodín, alebo v rámci uzatvorenej spoločnosti, tu bude ešte priestor na organizovanie riadených či neriadených degustácií, firemných večierkov i rodinných osláv. A v prípade potreby bude zabezpečený catering priamo z hotela Apollo.

Držíme palce tomuto zaujímavému konceptu a želáme veľa spokojných zákazníkov! A tiež držíme palce všetkým nadšencom, ktorí sa vrhnú do takýchto projektov podporujúcich lokálnych vinárov a ich vína.

text a foto: Ivan Záleský