ZMENA termínu ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC 2020

júl 5, 2020 01:55 · 3 minúty čítania

Podujatie ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC sa presúva na sobotu 29. augusta 2020. Ide už o 9. ročník obľúbeného podujatia, v ktorom máte možnosť navštíviť pivničky šenkvických vinárov. Svoje vína bude ponúkať 30 miestnych vinárstiev na 21 ochutnávacích stanovištiach.


Medzi najznámejšie miestne vinárstva patria Karpatská Perla, Repa Winery, Víno Bočko, Vinárstvo KOZARA a CARPATE DIEM.
Podstatou podujatia je však stretnutie priaznivcov vína hlavne s malými alebo začínajúcim vinárstvami. Viaceré z pivničiek sú už štandardne dostupné exkluzívne iba na tomto podujatí.

Termín konania: v sobotu 29.8.2020 od 12:00 - 22:00 hod.

Návštevníci si budú môcť pozrieť tradičné remeslá a ochutnať jedlá našich dedov a babičiek. A tiež sa za poplatok previezť na konskom koči.
Jednotlivé pivničky a vinárske priestranstvá ponúknu možnosť ochutnávky typických miestnych gastronomických špecialít pripravených podľa starých receptúr.

Návštevníci si môžu okrem výborného vína vychutnať prehliadku unikátneho Vinohradníckeho náučného chodníka s vysadenými tradičnými i novovyšľachtenými 30 odrodami viniča hroznorodého. Jeho súčasťou sú aj ukážky vývoja systémov rezu a vedenia viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vínotéky na Chorvátskej ulici 105.

Súčasťou podujatia bude aj pečenie býka s jeho degustáciou. Nebude chýbať ani tombola s „vinárskymi“ cenami a aj súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia.

„Podujatie Za vínom do Šenkvíc je vizitkou celej obce, ale najmä vinárskej a vinohradníckej pohostinnej duše a tradície. Víno bolo, je a aj vďaka tomuto podujatiu zostane v Šenkviciach fenoménom, ktorý prináša pohodu a priateľskú atmosféru.“ – dodáva Ing. Ľuboš Petrík, manažér podujatia.

Štandardná cena vstupenky bude 27€. Prvých 100 vstupeniek si do 15.7.2020 môžete zakúpiť v predpredaji v špeciálnej cene 22€. Súčasťou vstupenky je degustačná taštička, ktorá obsahuje: katalóg vinárov, 40 ks degustačných kupónov a tiež 2 ks bonusových  lístkov na nákup vína v celkovej hodnote 8€. V cene je zahrnutá bezplatná kyvadlová doprava medzi „ochutnávacími“ stanicami. Predpredaj vstupeniek bude realizovaný prostredníctvom jedného z najväčších predajných portálov www.ticketportal.sk a na webstránke www.zavinomdosenkvic.sk. S ohľadom na preventívne po-pandemické opatrenia bude do predaja uvoľnených maximálne 750 vstupeniek a prirodzene sa budú aplikovať všetky nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.