Už po štvrtý raz môžete okúsiť ako chutia Malé Karpaty

október 31, 2019 12:10 · 3 minúty čítania

Festival Chute Malých Karpát nie je našim čitateľom neznámy. Aj tento rok sa stretnú fanúšikovia dobrého vína, kvalitnej gastronómie a kultúry v mestečkách a obciach tejto vinárskej oblasti. Bude to v sobotu 9. novembra 2019. Od 10:30 až do 20:00 otvoria svoje brány viaceré profesionálne vinárstva, aby vám predstavili to najlepšie zo svojej produkcie. Tento rok môžete v Modre, Pezinku, Vinosadoch, Doľanoch, Šenkviciach i ďalších obciach navštíviť a ochutnať vína v 31 vinárstvach. Súčasťou festivalu je už tradične množstvo kultúrnych podujatí a špeciálne festivalové menu vo vybraných reštauráciách.

Festival, ktorý KamZaVinom.sk pravidelne monitoruje, je aj tento rok určený širokej verejnosti. No aj tento rok si zakladá na kvalite, nie na kvantite. Už tradične je k dispozícii len 1500 vstupeniek, čo v praxi znamená, že budete mať dostatok času nielen vínko ochutnávať, ale sa s vinármi aj porozprávať a spoznať výnimočnosť tejto oblasti. Okrem vína môžete ochutnať tiež viaceré regionálne špeciality.

Bohatý program už tradične ponúka množstvo zaujímavých vernisáží, výstav, či koncertov, ktoré návštevníkom priblížia kultúru, ale i gastronómiu tohto regiónu. Jeho súčasťou je aj možnosť navštíviť napríklad novoobnovený zámok v Pezinku, či prezrieť si mlyn v Doľanoch. Pre pohodlie návštevníkov je aj v tomto roku pripravená kyvadlová autobusová doprava, ktorá vás prepraví medzi jednotlivými lokalitami.

Vinárstva, ktoré môžete v tomto roku na Chutiach Malých Karpát navštíviť:

  • Modra: Malé Divy, Juran Z Modry, Víno Šimonovič, Víno Purus, Vinárstvo Rariga, Modran Klimko Wine, Víno Kmeťo, Víno Ludvik, Fedor Malík a syn, Vínko Klimko Modra,
  • Šenkvice: Karpatská perla, Repa Winery, Kozara, Carpate Diem,
  • Pezinok: Hacaj, Zámocké Vinárstvo, Skovajsa, Farebné vinárstvo, Križanovič & Prievozník
  • Grinava: Sykora Fines Wines
  • Svätý Jur: Vinárstvo Stevino, Chowaniec & Krajčírovič, Vinárstvo Michal Bažalík, Vinárstvo Dubovský & Grančič,
  • Vinosady: Vinárstvo Juraj Zápražný, Vinárstvo Miro Fondrk, Vinárstvo Peter Ratuzky, Vinárstvo Vinkor
  • Doľany: Vinhor – Vinárstvo Horváth, Vína Z Mlyna
  • Suchá Nad Parnou: Terra Parna

Vstupenky sú rozdelené do dvoch kategórií – vstup pre jednotlivcov za 39 EUR a špeciálne vstupné pre pár v cene 55 EUR. V cene vstupu sú zahrnuté okrem pohárov a taštičiek na víno, i informačné materiály, degustačné lístky a kyvadlová doprava.

Viac informácií o podujatí nájdete na www.chutemalychkarpat.sk.


O združení Chute Malých Karpát
Hlavným organizátorom festivalu otvorených pivníc je rovnomenné združenie Chute Malých Karpát, ktoré súčasnosti tvorí 31 vinárstiev z malokarpatskej oblasti. Cieľom združenia je komplexná podpora rozvoja regiónu. Združenie nadväzuje na viac ako 2000 ročnú tradíciu vinárstva v tejto oblasti. Združenie Chuti Malých Karpát podporuje rozvoj vínnej kultúry a gastronómie, ako aj kultúry a umeleckého a kultúrneho vyžitia v regióne.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.