Vinárstvo Kopeček

Naše rodinné vinárstvo bolo oficiálne založené v roku 2002, ale tradícia pestovania viniča a výroby vína v našej rodine siaha do roku 1939 kedy starý otec František Kopeček vysadil svoj prvý vinohrad v lokalite Novosady a postavil vinný sklep, ktorý svojmu účelu slúži dodnes. Vinohrad v Novosadoch sme obrábali do konca 70-tich rokov 20. storočia, dovtedy ako vtedajší komunistický režim spravil z tejto oblasti planinu na pestovanie poľnohospodárskych plodín. V priebehu osemdesiatych rokov sme vysadili nový vinohrad v lokalite Žebráky na pozemku, ktorý sme dostali ako náhradu za Novosady.

Zámerom nášho už novodobého vinárstva bola od počiatku výroba najmä regionálnych vín zo Skalického vinohradníckeho rajónu a hrozno na jeho výrobu si dopestujeme v prenajatých vinohradoch od Mesta Skalica, kde na ploche 5 ha pestujeme odrody Műller Thurgau, Modrý Portugal, Svätovavrinecké a Frankovku modrú. V lokalite, kde prvý vinohrad vysadil práve starý otec, v Novosadoch.

Na doplnenie sortimentu odrodových vín, najmä bielych nakupujeme hrozno i z iných vinohradníckych rajónov Malokarpatskej vinohradníckej oblasti.

Tradičnými regionálnymi značkami a odrodami ktoré vyrábame, sú značkové červené vína Skalická frankovka, Skalický rubín, odrodové červené vína Modrý Portugal, Svätovavrinecké, novinkou je červené cuvée Svätovavrineckého a Modrého Portugalu s názvom Dvá z Novosád. Z bielych vín sú to tradičné oblastné odrody Műller Thurgau, Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Pinot blanc, Chardonnay.

Naša výrobná prevádzka je vybavená špičkovým technologickým vybavením, ako je olivové čerpadlo na dopravu rmutu, pneumatický lis, vinifikátor, nerezové nádoby, riadená fermentácia, celoročné chladenie a pod.. Na zrenie červených vín slúži pivnica s dubovými sudmi. K výrobe vína však pristupujeme veľmi citlivo, bez chémie a ak treba využívame len prírodné prípravky.

Okrem pestovania hrozna a výroby vína ponúkame aj rôzne iné služby. Naša ponuka je smerovaná ku všetkým priaznivcom a milovníkom dobrého vína. Okrem predaja vín v našej vinotéke a samozrejme v iných vinotékach v Skalici a okolí, ponúkame v našich reprezentačných priestoroch riadené skupinové degustácie s odborným výkladom už od 4 osôb až do počtu 40 osôb, rodinné a firemné oslavy. Ponúkame možnosť stravovania podľa výberu (domáca studená i teplá kuchyňa). Večera môže byť cez prestávku medzi bielymi a červenými vínami, alebo až po celkovej degustácii. Zábavu je možné spríjemniť reprodukovanou hudbou, pri ktorej je možné aj tancovať, alebo pre náročnejších dokážeme zabezpečiť cimbalovú muziku zo Skalice, poprípade z blízkeho Slovácka.