Zimné putovanie za vínom + rozhovor s organizátorom

december 10, 2017 07:53 · 3 minúty čítania

Pozývame vás na ďalšiu ochutnávku známu pod názvom Levické putovanie za vínom, ale v jej zimnej verzii. Tentoraz sa uskutoční v príjemných priestoroch hotela Golden Eagle (na Námestí hrdinov 12 v Leviciach). Viac o podujatí nám prezradil jeden z organizátorov - vinár a člen združenia Terroir Tekov - Vladimír Kuny.


Prezraďte nám, o čom bude zimné Levické putovanie za vínom? A prečo ste sa ho rozhodli zorganizovať v zime?

Tohtoročné putovanie je už štvrté v poradí a tak trochu sa už stalo predvianočnou tradíciou. Opäť bude 11 vinárov (členov Terroir Tekov) prezentovať vína z našej oblasti. Moderné, remeselné, aj tradične vyrobené vína, takže je to jedinečná možnosť zoznámiť sa s odrodami nášho regiónu počas jedného večera.

Kto sú tí jedenásti vinári? Ako by ste ich jednou vetou každého predstavili?

Vymenovať tu teraz všetkých 11-tich vinárov asi nemá zmysel. Čo je však nutné povedať je to, že sú to ľudia, ktorí sa snažia pochopiť región, preskúmať terroir Tekova, a toto poznanie preniesť do vína. Každý to robí trochu inak, každý hľadá svoju vlastnú cestu, ale kráčame po nej spolu.

A čomu sa okrem organizovaniu vínnych festivalov ešte vaše združenie Terroir Tekov venuje?

Festival je len čerešničkou na torte, je to predstavenie celoročnej, a aj mnohoročnej práce. Naším každodenným poslaním je komunikovať s vínom a tento "rozhovor" pretlmočiť ľuďom čo najzrozumiteľnejšie, ale hlavne pravdivo.

Takže na čo sa môžu návštevníci vášho festivalu tešiť? A kde si naň môžu zohnať lístky?

Určite nebude nikto sklamaný, k dispozícii bude viac ako 100 vzoriek z nášho jedinečného terroir-u. A keďže sa snažíme zachovať osobný kontakt zákazníka s vinárom, všetky vína budú prezentované vinármi osobne. Kapacita sály v hoteli GOLDEN EAGLE je obmedzená, čo má však pozitívny vplyv na to, že skutočne vznikne priestor na debatu o víne. A to je vlastne aj zámer celej akcie – nielen víno ochutnať, ale hlavne sa o ňom rozprávať a pochopiť miesto jeho zrodu. Lístky budú v predpredaji vo vinárni ROTUNDA na Levickom hrade, ale samozrejme sa budú dať zakúpiť aj na mieste, v deň konania akcie, teda 16.12.2017 od 13:00 hod. Teší sa na vás 11 vinárov z TEKOVA!Vstupné: 20,- € (z toho kupóny na nákup vína v hodnote 10,- €)


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.