Za vínom do Šenkvíc (rozhovor s organizátorom)

marec 23, 2017 10:17 · 4 minúty čítania

Dostali sme pozvánku na ďalšie zaujímavé podujatie - Za vínom do Šenkvíc, ktorého šiesty ročník sa uskutoční 29. apríla 2017. Boli sme ale opäť zvedaví a chceli sa o ňom dozvedieť viac informácií. Teda nielen to, čo je na jeho plagátikoch :-).

A tak sme položili niekoľko otázok jeho organizátorovi - Ľubošovi Petríkovi:


Ako by ste popísali vaše podujatie niekomu, kto ho ešte nenavštívil?

Na podujatí "Za vínom do Šenkvíc" otvoria svoje vinárske "príbytky", a, samozrejme, aj srdcia, drobní i veľkí šenkvickí vinári a ich hostia. Podujatie je typické svojím komorným vidieckym charakterom. Návštevníci sa budú môcť stretnúť s viac ako tridsiatkou vinárov, medzi ktorými nebudú chýbať najvýznamnejšie slovenské vinárstva - Karpatská Perla a Repa Winery. Dopĺňať ich budú drobní šenkvickí "hobby vinári", ale aj novovznikajúce vinárstva.

A čo nové prináša tento 6. ročník oproti tým predchádzajúcim?

V tomto ročníku sme pripravili pre priaznivcov vína niekoľko noviniek. Na vybraných degustačných stanoviskách budú miestni remeselníci predstavovať tradičné remeslá. Účasť prisľúbili rezbár, výrobca drevených hračiek, sklár či včelár. A tiež nebudú chýbať ani výrobcovia tradičných špecialít. Návštevníci sa budú môcť tento rok po prvýkrát nechať prepravovať medzi vinármi na konskom koči. Avšak zrejme najzaujímavejšou novinkou bude šenkvická folklórna muzika, ktorá bude počas celého podujatia putovať za vínom spolu s návštevníkmi a spríjemňovať im ochutnávanie na vybraných stanoviskách.

Ako bude podujatie prebiehať? Čo má nový návštevník urobiť po príchode do Šenkvíc? Ako a kade sa môže presúvať?

Podujatie začína v sobotu 29.4.2017 od 14:00 hod. Návštevník si v prvom rade vymení zakúpené lístky na výdajnom mieste (na námestí G. Kolinoviča) za degustačnú kapsičku. Tento degustačný set obsahuje katalóg podujatia s mapkou a zoznamom vinárov, tombolový lístok, degustačné kupóny, bonusové lístky na nákup vína a, samozrejme, pohárik. Medzi jednotlivými vinármi bude zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava, ale stanoviská sú dobre dostupné aj pešo a návštevník si tak ochutnávanie môže spríjemniť prechádzkou po malebných Šenkviciach. A na podujatie sa návštevníci môžu veľmi pohodlne dostať vlakom. Z Bratislavy a aj z Trnavy premáva vlak (v cca hodinových intervaloch) a určite ho odporúčame využiť.

No a stačí si len vopred niekde zakúpiť lístky alebo sa budú predávať aj počas podujatia?

Lístky sa dajú zakúpiť prostredníctvom predajnej siete TicketPortal, ako aj online na webstránke ticketportal.sk. Alebo prostredníctvom aplikácie a webstránky wisomm.sk. Cena vstupenky je 25,- € a v predpredaji bude predávaná so zľavou za cenu 23,- €. Rovnako si bude možné zakúpiť degustačnú kapsičku aj v deň podujatia na výdajnom mieste (na námestí G. Kolinoviča).

Bude možné sa na niektorých stanoviskách aj najesť? A čo ak by niekoho to ochutnávanie "spoločensky unavilo"? :-) 

Samozrejme, okrem ochutnávania vín si budú môcť návštevníci pochutiť aj na miestnych kulinárskych špecialitách. Okrem pečeného býka na námestí bude k dispozícii občerstvenie aj na vybraných vínnych stanoviskách. Presnejšie informácie o možnostiach občerstvenia nájdu návštevníci v katalógu, ktorý je súčasťou degustačného setu. A nielen "spoločensky unavení" návštevníci sa  môžu aj ubytovať v niektorom zo šenkvických penziónov, alebo v blízkej Modre a Pezinku. Bližšie informácie o možnostiach ubytovania  nájdu návštevníci na našej webstránke www.senkvickevino.sk alebo na Facebooku - www.facebook.com/senkvickevino.(21.3.2017)
-----------------------------
text: Ivan Záleský

foto: archív podujatia


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.