Za vínom do Šenkvíc (6.6.2015)

jún 3, 2015 11:34 · 3 minúty čítania

Dátum konania: 6.6.2015 (sobota) od 12:00 do 21:00 hod.

Miesto konania: Šenkvice (okres Pezinok)

Svoje vína bude ponúkať 34 vinárov na 20 stanoviskách. Okrem miestnych Šenkvických vinárov budú medzi nimi aj  výrobcovia z Modry, Limbachu, Pezinka, Veľkého Biela a Devína.

Cena vstupenky: 20 € v cene je zahrnuté voľna degustácia vín, katalóg vinárov, kapsička, degustačný pohár, kyvadlová doprava v rámci obce a kupóny na nákup vína v hodnote 10€. Predaj vstupeniek: prostredníctvom portálu TICKETPORTAL formou služby HOMETICKET - doma vytlačená vstupenka.

Okrem degustácie vín návštevníkov čakajú zaujímavé sprievodné podujatia pre celú rodinu. Vo vinici za bývalým Obecným úradom bude verejnosti slávnostne sprístupnený Náučný vinohradnícky chodník. Tvorí ho vzorka vysadených 30 najznámejších starých a nových odrôd viniča. Tento pestovateľský miniskanzen je prepojený aj na nový vyše kilometrový náučný chodník, ktorý vedie centrom obce a spája 9 historických pozoruhodností  od bývalej obecnej školy po kaplnku na Hornom cintoríne. Míňa aj námestie, na ktorom je umiestnená novoosadená socha sv. Urbana, patróna vinohradníkov.


Na námestí Gabriela Kolinoviča sa bude konať súťaž vo varení gulášu známej pod názvom Ockov kotlík. Okrem gulášu bude pre gurmánov pripravený opečený býk, predaj syrov i tradičných remeselných výrobkov a nie len do tanca zahrajú ľudová hudba Šenkvická muzika a country skupina Samorast. V programe nemôžu chýbať tradičné súťaže vo váľaní suda a ťahaní vína heverom, lukostrelba a súťaže pre deti. Na záver programu bude žrebovanie tomboly zo zakúpených vstupeniek. Víťaz hlavnej ceny si odnesie 34 fliaš vína od každého zúčastneného vinára jedna fľaša.


--------


Šenkvice sú najväčšou vinohradníckou obcou v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti a patria medzi najväčšie vinohradnícke obce na Slovensku. Je tak pochopiteľné, že vinohrady, víno a jeho ochutnávanie patria k miestnej kultúre rovnako ako dýchanie k životu. Už je to viac ako 4 roky, čo vznikol nápad, ktorého výsledkom bol vznik skvelého vinárskeho podujatia, na ktorý sa každým rokom teší viac a viac priateľov a priaznivcov vína. Tento rok svoje pivnice, výrobné a prezentačné priestory otvoria naši vinári 6.6.2015. (zdroj: senkvickevino.sk)

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.