Za vínom do Šenkvíc 2024

— Ján Vošček

marec 23, 2024 10:00 · 3 minúty čítania

Spolok vinohradníkov a vinárov zo Šenkvíc vás pozýva už po 13. krát do toejto čarovnej vinohradníckej obce na podujatie Za vínom do Šenkvíc. Svoje víno, pivničky, výrobné a prezentačné priestory Vám predstaví 31 vinárov. Patrónom 13. ročníka je dlhoročný aktívny vinár Jaromír Augustinič.


Srdečne Vás pozývame vychutnať si príjemný deň v spoločnosti priateľov a milovníkov dobrého vína v Šenkviciach. V tomto roku by sme radi zamerali Vašu pozornosť na nové odrody hrozna tzv. PIWI – čo sú odrody, ktoré sú spravidla odolné voči bežným chorobám a sú vhodné na výrobu vín v bio a ekologickom vinohradníctve. 

Brány vinárskych pivničiek sa otvoria už 27. apríla 2024 od 12.00. Pre návštevníkov všetkých vekových kategórií je pripravený program plný zážitkov až do 22:00 a bezplatná kyvadlová doprava v rámci obce.

Cena vstupenky je v predpredaji 27 € a od 14.4.2024 29 €/osoba.

Vstupenky si môžete zakúpiť na tomto odkaze https://zavinom.sk/ochutnavka/za-vinom-do-senkvic?tasting-widget=228

Na mieste si vstupenku vymeníte za degustačnú taštičku, ktorá obsahuje:

  • pohár,
  • katalóg vinárov,
  • 40 ks degustačných kupónov
  • 2 ks bonusových lístkov na nákup vína v celkovej hodnote 8 €.
  • V cene je zahrnutá bezplatná kyvadlová doprava medzi „ochutnávacími“ stanicami.

Všetkých návštevníkov čaká tradičná slovenská kuchyňa s ochutnávkou miestnych špecialít podľa receptúr šenkvických babičiek a samozrejme obľúbená šenkvická muzika. Pre veľký úspech na predošlých ročníkoch Vás budú na podujatí sprevádzať až tri kapely. Aj tento rok budú návštevníci hlasovať o najlepšie vinárstvo podujatia a všetkých hlasujúcich čaká tombola so zaujímavými vinárskymi cenami. Tento rok je opäť možnosť zakúpiť si vína a nechať si ich doručiť následne pohodlne na domácu adresu. Rovnako budú mať možnosť návštevníci za poplatok prenachať svoje neplnoleté ratolesti v detskom kútiku plnom hravých podujatí.

Navštívte vinohradnícky náučný chodník

Staňte sa vínnym turistom a príďte sa pozrieť na prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si môžete prezrieť 30 tradičných a novošľachtených odrôd viniča hroznorodého. Súčasťou náučného chodníka je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenie viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vinotéky na adrese: Chorvátska ulica 105, Šenkvice.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.