Za vínom do Šenkvíc 2021

máj 21, 2021 10:49 · 4 minúty čítania

Pozvánka na jubilejný 10. ročník obľúbeného podujatia priateľov a milovníkov dobrého vína v Šenkviciach. Za vínom do Šenkvíc otvorí svoje brány 19. júna 2021 (od 12:00 do 22:00 hod.).


Svoje víno, pivničky, výrobné a prezentačné priestory vám predstaví 29 vinárov na 21 ochutnávkových stanoviskách. Podujatie Za vínom do Šenkvíc je príležitosť spoznať začínajúce, malé, stredné aj veľké vinárstva malokarpatského regiónu a nahliadnuť do priestorov vinárstiev, ktoré sú pre verejnosť počas roka neprístupné.

O podujatí

Tento rok je pre vás pripravený bohatý program plný zážitkov. Môžete sa tešiť na tradičnú slovenskú kuchyňu s ochutnávkou miestnych špecialít podľa receptúr starých šenkvických babičiek, jazdy na konskom koči, tombolu s bohatými vinárskymi cenami, súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia a samozrejme, na obľúbenú šenkvickú muziku. Pre veľký úspech na predošlých ročníkoch vás budú tento rok na podujatí sprevádzať až tri kapely.

Novinkou tohto ročníka je predajná výstava šenkvických umelcov, kde sa vám predstaví Soňa Kozáková s pôvabnými šperkami a objektami malých rozmerov, vyrábaných zlatníckou technikou a prácou s drôtom, Silvia Stránska so zaujímavými dielami, ktoré tvorí metódou plstenia a v neposlednom rade budete mať možnosť vidieť akvarelové a akrylové maľby Daniela Benkiča.

Jubilejný 10. ročník podujatia je taktiež výnimočný tým, že tvárou Za vínom do Šenkvíc 2021 sú všetci patróni predošlých ročníkov podujatia, ktorí boli zvolení z radov miestnych vinárov: Peter Červenka, Karol Motyka, Tibor Ruman, Ivan Šarmir, Vincent Lacko, Ľubomír Strašifták, Jozef Kočanda st., Ondrej Somorovský.

Vďaka podujatiu Za vínom do Šenkvíc môžete spoznať nové a vychutnať si tradičné odrody hrozna vypestované v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Aktuálnym trendom sú nové tzv. PIWI odrody, ktorých spoločným charakterom je vysoká odolnosť voči chorobám a vhodné využitie na výrobu BIO vín. Výnimočnú pozornosť nielen slovenských, ale aj zahraničných milovníkov vína si získali aj nové slovenské odrody viniča - novošľachtence. Šenkvice majú veľký podiel na vzniku nových odrôd. V šenkvickej vinohradníckej a vinárskej výskumnej stanici vznikla najvýznamnejšia časť slovenských novošľachtencov.

Vinohradnícky náučný chodník 

Staňte sa vínnym turistom a príďte sa pozrieť na prehliadku vinohradníckeho náučného chodníka, kde si môžete pozrieť 30 tradičných a novovyšľachtených odrôd viniča hroznorodého. Súčasťou náučného chodníka je aj ukážka vývoja systémov rezu a vedenie viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vinotéky na adrese: Chorvátska ulica 105, Šenkvice.

Vstupenky 

Predpredaj vstupeniek je realizovaný prostredníctvom portálu www.ticketportal.sk, www.wisomm.com a na webovej stránke podujatia zavinomdosenkvic.sk. 

Prvých 100 vstupeniek zakúpených na stránke podujatia www.zavinomdosenkvic.sk je v ponuke za zvýhodnenú cenu 22€. Ponuka platí do 31.5.2021.

Od 1.6.2021 do 12.6.2021 si môžete zakúpiť vstupenky za zvýhodnenú sumu 24€.
Od 12.6.2021 platí štandardná cena vstupenky 27€ .

V cene vstupenky je zahrnutá degustačná taštička s katalógom vinárov, 40 ks degustačných kupónov, 2 ks bonusových lístkov na nákup vína v hodnote 8 € a neobmedzená kyvadlová doprava medzi jednotlivými ochutnávkovými stanoviskami.

Podujatie je pripravené v súlade s aktuálnymi nariadeniami Úradu verejného zdravotníctva SR. Vzhľadom na preventívne opatrenia v súvislosti s COVID-19 je do predaja uvoľnených maximálne 750 vstupeniek.


Doprava 

Doprava na podujatie je individuálna. Medzi ochutnávacími stanoviskami je zabezpečená bezplatná kyvadlová doprava minivanmi a vláčikom Blaváčikom.

Aby ste si mohli vychutnať všetky slasti, ktoré vám podujatie ponúka, odporúčame využiť dopravu vlakom alebo autobusom. Aktuálny cestovný poriadok nájdete na stránke www.cp.sk.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.