Vlci a ruže 2021

júl 28, 2021 02:30 · 3 minúty čítania

Pozvánka na 2. ročník letného minifestivalu vína v rodinnom vinárstve Magula.

Termín: 31.7. 2021 (sobota) od 10:00 hod.
Miesto: Suchá nad Parnou 586, 919 01 Suchá nad Parnou


Urobte si peknú sobotu a príďte osláviť víno a leto na farmu, do rodinného vinárstva Magula v Suchej nad Parnou. Rodina Magulovcov pripravila už 2. ročník minifestivalu Vlci a ruže so skvelým programom pre celú rodinu. Na rodinnej farme na kopci medzi Ružovou a Vlčou dolinou v Suchej nad Parnou sa bude ochutnávať víno, spoznávať krásy vidieka, koncertovať, debatovať a vychutnávať si život.

Brány podujatia sa otvoria o 14:00 hod. Počas celej akcie budú k dispozícii degustačné bary s poctivými suchovskými vínami, ktoré sa pijú už v 17 krajinách na 3 kontinentoch. Pripravený tiež bude Bublinkový bar s naturálnymi sektami od spriatelených remeselných vinárov spod Malých Karpát, ale aj z ďalekého Tokaja , a viacerí vinári prídu svoje vína nalievať osobne. Počas celého dňa sa tiež uskutoční viacero sprevádzaných prehliadok vinárstva a farmy.

Vrcholom podujatia bude koncert pesničkárky a hudobníčky a multiinštrumentalistky Janky Andevskej o 19:00 hod.. Počas celého dňa budete môcť zobrať svoje deti na objavný chodník po farme, kde spoznajú rôzne hospodárske zvieratká a zaujímavé rastlinky. Tie odvážnejšie si môžu vysadnúť na čiernych lipicánov Astora a Mistera, ktorí sa už tešia ako ich budú voziť na koni 🙂

O ekologickom a biodynamickom poľnohospodárstve budete môcť debatovať v biodynamickom altánku Demeter. O 16:00 hod. bude aj zaujímavá prednáška o biodynamike od Jána Vavričku z Demeter Česko & Slovensko (www.demetercs.eu).

Chýbať opäť nesmie ani včelár Rasťo Hvizdoš z Vlčej doliny - včelár telom i dušou, ktorý Vám porozpráva o starostlivosti o včielky a prinesie i svoj vynikajúci suchovský med (www.medodvcelara.sk). 

O nealko občerstvenie sa postará najmladšia generácia Magulovcov s projektom Lemonade Boyz a ich výbornými limonádami. Chýbať nebude ani skvelá zmrzlina od Gio, či kvalitná káva  od Fefecafé servírovaná z legendárnej fefekáry.

O jedlo sa postarajú foodtrucky Unas Streetfood s legendárnymi burgrami a Paráčiky s originálnou kórejskou gyozou, takže hladní určite nezostanú ani mäsožravci, ani vegáni.

Vinárstvo Magula je rešpektovaným výrobcom autentických vín, výlučne z vlastných viníc a exportuje takmer celú svoju produkciu do zahraničia. Brány svojho vinárstva pre verejnosť otvára len 1-krát v roku, počas podujatia Vlci a ruže. Nepremeškajte preto túto príležitosť spoznať ich vína a filozofiu a užite si pritom pekný deň na farme medzi Ružovou a Vlčou dolinou.

Vlci a ruže sa začnú v sobotu 31.7. o 10:00 hod., akcia potrvá do 22:00 hod. Vstupné na podujatie je zdarma, konzumácia je spoplatnená. Psíkov nechajte doma, na farmu majú zvieratá vstup zakázaný.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.