Vinári vo Vinohradníckom skanzene

jún 8, 2021 05:35 · 2 minúty čítania

Pozvánka na výlet za vínom do Svätého Jura spojený s príjemnou prechádzkou vinohradmi, ktorú môžete ukončiť piknikom na malebnej vyhliadke vo Vinohradníckom skanzene. Táto voľnočasová aktivita je vhodná pre všetky vekové kategórie. Veľkou výhodou je ľahká dostupnosť - len 15 minút chôdze do mierneho kopca z centra mesta (vlakovej stanice) alebo 10 minút zo zástavky SAD na Krajinskej ul. vo Svätom Jure. 


Počas víkendov vás v skanzene, vždy od poobedia až do večera, privítajú a pohostia svätojurskí vinári. V priebehu sezóny bude nalievať svoje vína vždy iný člen spolku. Už najbližšie sa na vás tešia:

11. – 13. 6.2021 (piatok – nedeľa) - Vinárstvo Stevino a Vinárstvo Štyri Kopce

19. – 20. 6.2021 (sobota – nedeľa) - Vinárstvo Jurský Hrozen a Barokovo vinárstvo Vinohradnícky skanzen vo Svätom Jure v sebe spája turisticko-relaxačné a edukatívne prvky. Ide o celoročne voľne prístupný priestor, ktorý postupne svojpomocne zveľaďuje komunita svätojurských vinárov na pravidelných brigádach. 

Vyhliadková vežička je vyhľadávanou zastávkou pre turistov, pretože ponúka malebný panoramatický 360° výhľad na Malé Karpaty aj nížiny v okolí. Tohtoročnou novinkou je veľká drevená pergola, ktorá v budúcich rokoch poskytne tieň, keď bude obrastená viničom. 

Na tieto ochutnávky pod šírim nebom sa netreba prihlasovať ani kupovať lístky. Návštevníci platia len za víno a prípadné občerstvenie, ktoré skonzumujú.

Pre aktuálne informácie sledujte: www.facebook.com/vinohradnicky.skanzen/


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.