Vhodnosť pestovania Rizlingu rýnskeho v Rači (seminár)

marec 14, 2023 19:51 · 2 minúty čítania

Pri príležitosti Medzinárodného dňa odrody Rizling rýnsky (13. marca) pre vás v Rači pripravili špeciálne podujatie - seminár na tému „Vhodnosť pestovania Rizlingu rýnskeho v Račianskom chotári“.

Termín: 23. 3. 2023 od 18:30 hod.
Miesto: školiaca miestnosť Koloničovej kúrie, Rača
Vstupné: 20 €

Prednášajúcimi lektormi budú ozajstní odborníci na pestovanie a spracovanie hrozna tejto obľúbenej odrody - geológ, odborník  na pôdu a horniny - pán profesor Ivan Kraus, ktorý vás oboznámi s poznatkami nadobudnutými bohatou praxou vo svojom obore, a za spracovateľov a pestovateľov hrozna sa podelí o svoje skúsenosti odborník na slovo vzatý - vinohradník a vinár Miloš Máťuš. A jedného odborníka si nechávajú organizátori v tajnosti.

Súčasťou bude aj degustácia vína z tejto odrody od lokálnych vinohradníkov a vinárov z Rače. Samozrejme, že niečo bude pripravené aj na záhryz. 

Scenár semináru sa ponesie v duchu Rizlingu rýnskeho: predstaví sa vám história vinohradníctva v Rači, pokračovať bude výklad k jednotlivým degustovaným vzorkám vybraných Rizlingov rýnskych, predstavením jednotlivých vinohradníckych honov, odkiaľ to ktoré hrozno pochádza, a na záver sa vždy spomenie producent, ktorý víno vyrobil. 

Samozrejmosťou bude pripravený degustačný hárok vybraných vín, kde si budete môcť zaznačiť vaše vnemy a pocity po ochutnaní  konkrétneho vína. 

Ďalej sa účastníci semináru dozvedia navrhované párovanie vín k vybraným miestnym či cudzokrajným pokrmom. Aj na tento úkon je zabezpečený odborník na jedlo a víno - kuchár a milovník lokálnych Rizlingov rýnskych.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.