Tokaj má svoju vyhliadkovú vežu

jún 1, 2015 09:06 · 2 minúty čítania

V obci Malá Tŕňa v okrese Trebišov dnes slávnostne otvorili a rozsvietili novú dominantu Vinohradníckej oblasti Tokaj – 12-metrovú vyhliadkovú vežu v tvare dreveného suda. Počas celého sobotňajšieho dňa však v obciach Čerhov, Veľká Tŕňa, Malá Tŕňa a Viničky prebiehali tradičné oslavy svätého Urbana. Nechýbali ochutnávky vína, ľudové remeslá a folklórna hudba. Súčasťou programu bola aj uvedenie knihy Tokaj na tanieri a vyvrcholením je po zotmení, teda približne o 20.30 h rozsvietenie novej dominanty. TASR informovala jedna z organizátoriek Miška Maciková.

Podujatie Tokaj je len jeden je súčasťou rovnomenného projektu, v rámci ktorého sa za viac ako 1,2 milióna eur z Programu švajčiarsko-slovenskej spolupráce rozvíja vínny turizmus v oblasti Tokaj. Cieľom projektu je, aby sa značka vína z tohto regiónu preniesla aj na iné tradičné produkty, aby sa rozšírila ich ponuka pre návštevníkov regiónu. Snahou je aj rozšírenie a zlepšenie tunajších služieb, aby návštevníci po kúpe alebo ochutnávke vín hneď neodchádzali, ale ostali, precítili atmosféru vinárskeho regiónu a objavili aj kultúrne, prírodné a historické bohatstvo Tokaja.

Cieľom je aj na vznik Rekreoparku, vybudovanie jednotného navigačného informačného systému a virtuálneho informačného systému. Turistom v regióne budú k dispozícii dve informačné centrá. Jedno je v Čerhove, sídli v budove, ktorá ako prvá svojho druhu na území Košického kraja využíva na svoj chod obnoviteľné zdroje energie. Významnou dominantou Tokajskej vínnej cesty sa stane 12 metrov vysoká vyhliadková veža.

(Zdroj: TASR)

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.