Tipy na vianočné darčeky pre fanúšikov vína

december 8, 2021 17:00 · 3 minúty čítania

Opäť je tu záver roka a s ním dilema, akými darčekmi potešiť svojich blízkych a priateľov. Ak máte jasno minimálne v tom, že majú radi víno, tak už nezúfajte. Prinášame vám totiž tipy na vianočné darčeky, ktorými ich zaručene potešíte.

Vtipné poháre na víno

Popíjať a tešiť sa z dobrého vína v pohodlí domova sa stalo počas pandémie a "lockdownov" príjemnou nevyhnutnosťou. Ideálne je, keď toto potešenie sprevádzajú nielen online video-stretnutia s priateľmi, ale aj kvalitné poháre na víno. A ak sú tieto kalichy doplnené aj vtipnými vygravírovanými textami, tak je o zábavu určite postarané. 

Vybrali sme pre vás aj ich dostatočnú veľkosť, aby ste si nemuseli chodiť neustále dolievať 😊 ... Ale samozrejme stále platí, že víno treba ochutnávať zodpovedne a s mierou.

Objednať vtipné poháre >>

Predplatné vína, aké tu ešte nebolo

Poznáte to. Viete, že váš kamarát zbožňuje víno a chcete ho aj tento rok nejakým dobrým prekvapiť. Viete, že má radšej suchšie vína a najmä aromatické odrody, ale nie ste si jednoducho istý, že to je práve vami vybrané víno. 

Áno, poznáme to aj my. Preto sme s radosťou prijali informáciu, že na Slovensku vzniká nový projekt "vínneho predplatného", pri ktorom vám umelá inteligencia vyberie vína od poctivých slovenských vinárstiev presne na mieru vašich chuťových pohárikov. 

Aby ste si to vedeli lepšie predstaviť, je to niečo ako Netflix na víno. Ale namiesto seriálov vám špeciálne nastavené algoritmy v rámci mesačného predplatného vyberú vína, ktoré vám budú určite chutiť. Znie to ako sci-fi, ale keď to funguje pri filmoch alebo hudbe, tak prečo by to nešlo aj u vína?

Viac informácií a objednávky predplatného vína >> 

Knihy o víne

Keď raz podľahnete čaru ochutnávania a spoznávania vín, tak sa ho neviete nabažiť. Zistíte, že vás bavia príbehy, ktoré o svojich vínach rozprávajú vinári, alebo že dychtivo počúvate somelierov, ako opisujú jednotlivé vinárske regióny. Potom si uvedomíte, že chcete vedieť o víne viac a viac. No a o všetkom, čo vás zaujíma, sa dozviete samozrejme aj z kníh. Napríklad tých, ktoré zoženiete v Martinuse.

Vzdelávacie kurzy o víne

A ak to myslíte s vínom smrteľne vážne, tak neváhajte a vyskúšajte aj someliersky kurz. Už dávno neplatí, že ho zvyknú navštevovať len ľudia pracujúci v gastronómii, ale čoraz viac sa takýchto kurzov zúčastňujú aj bežní fanúšikovia vín "z kancelárií". Kurz o víne sa dá absolovovať aj online a výhodou je, že ho môžete darovať i v podobe poukážky.

Objednať kurzy o víne >>

Ďalšie tipy:


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.