STREKOVSKÝ FESTIVAL VÍNA (20. - 21.7.2018)

jún 25, 2018 02:56 · 2 minúty čítania

Slobodná Strekovská vínna republika onedlho opäť otvorí svoje brány. 20.-21. júla 2018 aj na teba čaká najväčšia vinárska oblasť na južnom Slovensku.

11. Strekovský festival vína oboznámi návštevníkov s tradičnými remeslami a miestnymi zvykmi. Naši hostia sa môžu zoznámiť s namáhavou a jedinečnou prácou vinárov, môžu ochutnať ich unikátne a vzácne vína. Vína ponúka 60 vinárov z 8 krajín, ktorí ponúkajú rarity pripravované s láskou, a tak návštevníci majú možnosť nielen ochutnávať, ale aj porovnávať chute jednotlivých vinárskych oblastí. Ryby, divina, koláč. Alebo gastronomické špeciality našich družobných obcí. O nasýtenosti sa postarajú aj ďalšie akcie: pouliční muzikanti, známi umelci, folklórne súbory, veselá cigánska hudba, záhrada plná hier pre deti... Strávte víkend plný chutí, zážitkov medzi vínnymi pivnicami v Strekove, prežite nádhernú atmosféru festivalu.

Degustácie:

Cena jedného žetónu je 0,20 €. Cena jednej vínnej vzorky je 1 žetón, t.j. 0,20 € a jeho násobky (organizátor nie je platcom DPH).

Doprava od železničnej stanice:

Počas festivalu v Strekove bude premávať kyvadlová doprava zadarmo.

Zastávky v Strekove:

železničná stanica Strekov, socha sv. Jána č.d. 657, krčma Rigó (zastávky budú označené nápisom „Kyvadlová doprava zdarma”.
A ako to vyzeralo na minuloročnom festivale si môžete pozrieť v našej fotoreportáži >>.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.