Stredoveká prešovačka (1.9.2017)

august 14, 2017 07:01 · 2 minúty čítania

Jedinečné podujatie svojho druhu na Slovensku, ktoré vám priblíži dávnu, ale slávnu históriu vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov.

Šliapanie hrozna v kadi bosými nohami krásnych dievčat, dobová hudba a ochutnávka vín vytvoria jedinečnú atmosféru Stredovekej prešovačky na Nádvorí trnavskej radnice. Tradícia vinárstva a vinohradníctva v regióne Tirnavia ožije prostredníctvom hraných scénok zo života vinárov, ktorí vás uvedú do tajomstiev zberu hrozna a výroby vína, kedysi tu dôležitej obchodnej komodity.

Priamo na Nádvorí trnavskej radnice sa pred vašimi očami odohrá dobová Stredoveká prešovačka s veselicou, ktorá k tomu neodmysliteľne patrí. Prostredníctvom hraných scénok sa prenesiete na chvíľu do minulosti a dozviete sa čo to zo života vinárov a vinohradníkov, či zo života trnavského perega. Pripravené sú aj súťaže pre malých i veľkých v duchu vinárskej tématiky.

O stredovekej Trnave ako najväčšieho vinársko-vinohradnícke centra v Uhorsku a jej slávnej vinárskej histórii vám pútavým spôsobom porozprávajú historici v priestoroch gotickej pivnice pod Západným krídlom radnice. Chýbať nebude ani ochutnávka vín, o ktorú sa postarajú významné vinárstva regiónu Tirnavia, ovenčené viacerými medailami zo svetových súťaží.

Tešiť sa môžete na lokálne vinárstva, ktorých vína budete môcť ochutnať v stánkoch na nádvorí.

Termín: 1. septembra 2017 (15:00 - 22:00 hod.)

Vstupné: dospelí 2,- € | deti do 18 rokov 1,- €


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.