Štiavnická vínna špacírka (9. – 11.11.2017)

október 23, 2017 01:09 · 2 minúty čítania

Opäť prichádza Štiavnická vínna špacírka, ktorá spája génius loci Banskej Štiavnice s príbehmi konkrétnych vín. Prémiové víno má špecifický charakter, vzbudzuje vášeň a emócie. Pochádza z konkrétneho vinohradu a stvorili ho konkrétni ľudia, s ktorými sa tu môžete osobne stretnúť. Väčšina prezentovaných vín pochádza zo sopečného podložia z širšieho okolia Banskej Štiavnice. To mu dodáva špecifické vlastnosti.

Víno nájdete na miestach, ktoré nie sú bežne počas roka dostupné. Staré štôlne, schované za fasády historických budov, klenbové pivnice a uzavreté dvory tvoria vínne zastávky, kde budete môcť ochutnať prémiové vína a porozprávať sa s ich tvorcami. Na tento ročník sme pripravili dve nové vínne zastávky – dvor Berg a znovuotvorené Libresso, a pribudnú aj noví vinári. Hlavnou odrodou tohto ročníka je Frankovka modrá, ktorá je v našom regióne významná medzi červenými vínami.

Cieľom Vínnej špacírky nie je kvantita, ale lokálny pôvod a jedinečnosť vín. Väčšina zúčastnených vinárstiev pochádza z vinohradníckych oblastí, ktoré sú od Štiavnice vzdialené do 100 km. Ich spoločným cieľom je zachovanie autentického vinohradníctva a vinárstva. Zastúpené sú regióny Tekov, Hont, Strekov, ale aj Tokaj či Požitavie. Vínna špacírka 2017 ponúkne viac ako 130 vín od 25 vinárov.

Aj vzhľadom na jedinečnosť priestorov, v ktorých sa festival uskutoční je kapacita návštevníkov limitovaná. Do predaja bude uvoľnených 444 lístkov na Štiavnickú vínnu špacírku (sobota), kapacita ochutnávky Odrody sveta (piatok) je obmedzená na 44 miest.

Zúčastnení vinári a viac info >>Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.