Špacírka po Račanských pivnicách 2021

jún 8, 2021 05:05 · 4 minúty čítania

Pozvánka na podujatie Špacírka po Račanských pivnicách, ktoré vám priblíži jedinečnú atmosféru starých a aj novovybudovaných račianskych pivníc. Navštívte priestory, kde sa vínko dorába, uskladňuje a hlavne vychutnáva. Račianske podzemie je na túto príležitosť ako stvorené.

Termín: 26. júna 2020 (sobota) od 14:00 do 21:00 hod.
Vstupenka: 25€/osoba

Do tohto ročníka sa podarilo zaradiť 17 miestnych pivníc, v ktorých bude ponúkať víno viac ako 25 vybraných vinárov v okruhu 4,5 km, čo umožňuje aj neturistom ochutnávať vína výlučne z račianskeho terroiru. Na štatúte tohto jedinečného podujatia sa nemení ďalšia vec, pozitívna pre návštěvníka. Všetky fľaše vína, ktoré budú na danom podujatí v ponuke, budú označené garančnou známkou - Garancia pôvodu Terroir Rača - víno výlučne z račianských viníc. Znamená to, že všetky vína ponúkané v tento deň sú vyrobené z hrozna, ktoré bolo dopestované na jedinečnom podloží račianskych vinohradov.

Okrem návštevy jednotlivých pivníc budú mať možnosť účastníci akcie navštíviť znamenité miestne reštaurácie, ktoré podporili nielen túto akciu, ale v minulosti podporili takmer všetky akcie, ktoré sa nám darí organizovať v našej MČ Rača. Samozrejmosťou je, že na túto akciu pripravia tie najlepšie špeciality svojich šéfkuchárov.

Do projektu sa zapojili tieto miestne reštaurácie:
• Reštaurácia RAČIANSKY DVOR
• Reštaurácia LOZANO
• Hotel a Reštaurácia BIVIO
• Záhradná reštaurácia ŠINWEG
• Reštaurácia BE ABOUT ( Vínna záhrada Koloničovej kúrie)

Svoje pivnice otvoria títo vínári:
Karol ŠVEC, Jozef ŠTIBRÁNY, Dušan ŽITNÝ, Michal KOMPAUER, Peter ADAMKO, Ľuboš ŽITNÝ, Pavol CHVOSTEK, Karol KRIŽANOVIČ, Rudolf RAKYTA, Lukáš HULANSKÝ, Miloš MÁŤUŠ a Vinárstvo Peter FIALA s rodinou.

K akcii sa pripoja aj ostatní vinári, ktorí budú hosťovať v priestoroch, ktoré tiež nemajú ďaleko od vinohradníckej histórie Rače – Daniel BENKOVIČ (pivnica hotela Bivio), Račianska vinotéka, Ivan HOLÍK (Obecná pivnica), OZ-Terroir Rača (nádvorie, pivnica a Vínna záhrada Koloničovej kúrie) a František KRAJČÍROVIČ (pivnica rodiny Luknárovej ).

V cene vstupenky je zahrnutý degustačný pohár s ryskou 0,02l, sprievodca degustátora s mapou, štartovací balíček pozostávajúci zo 40-tich kupónov, každý v hodnote 0,25 € (spolu v sume 10,- €). Za jednu degustačnú vzorku s objemom 0,02 l sa vinárovi odovzdá jeden degustačný žetón. Výnimkou budú prírodne sladké vína z kategórie slamové, ľadové a hrozienkový výber a vzácne červené rodinné cuveé, kde sa za ich degustáciu odovzdá väčší počet žetónov (max. však 4 žetóny).

Vyzdvihnutie online objednaných vstupeniek cez spoločnosť Wisomm a cez info@rvspolok.sk bude možné od 17.6.2020 osobne v Račianskej vinotéke (online objednávky) v termíne streda - nedeľa 17:00 - 20:00 hod. Samozrejmosťou je aj osobné zakúpenie vstupenky bez predošlého objednania.

Vstupenky sa budú dať zakúpiť aj osobne vo Vinohradníctve a vinárstve Miloš Máťuš na Detvianskej ul. 33 a vo Vinárstve Pavol Chvostek na Alstrovej ul. 57 až do termínu podujatia resp. do vypredania vstupeniek.

Počet vstupeniek je limitovaný na 600 ks.

Kontakt na organizátora: info@rvspolok.sk, 0918 984 921
Online predaj lístkov: www.wisomm.com

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.