Slávnosti vína v Záhorskej Bystrici (23.9.2017)

august 14, 2017 07:20 · 2 minúty čítania

Na Námestí Rodiny v Záhorskej Bystrici sa v sobotu 23.9.2017 od 16:00 hod. stanú návštevníci a milovníci vínka na pár hodín degustátormi pod veľkým párty stanom. Na podujatí, ktoré sa prvýkrát uskutočnilo v roku 2009 sa prezentujú rôzne značky slovenských aj zahraničných vinárov. Tohtoročné Slávnosti vína organizuje Mestská časť Bratislava Záhorská Bystrica v spolupráci s firmou Provino s.r.o.

Pre návštevníkov bude okrem „najstaršieho nápoja na svete“  pripravené aj občerstvenie. Pre deti pripravujeme detský kútik v spolupráci s Občianskym združením Hlas nádeje. Deti aj dospelí si budú môcť vyskúšať „prešovanie“ hrozna a ochutnať čerstvú hroznovú šťavu.

Slávnosti vína nám spríjemní Cimbalová hudba Dudíci a pozvanie prijalo aj hudobné zoskupenie Roc̕ hann, v ktorom účinkuje obyvateľ Záhorskej Bystrice Frédéric Jacq. Svojou hudbou sa nám pokúsia sprostredkovať známy francúzsky región Bretónsko. Podujatie moderuje Ľubo Roman.

Sprievodným podujatím je súťaž o najchutnejší „Bystrický závin“ z kysnutého cesta.

Prijmite pozvanie na Slávnosti vína, v sobotu vás čakáme v Mestskej časti Bratislava – Záhorská Bystrica!Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.