ŠKOLA VÍNA s Beátou Vlnkovou

máj 12, 2017 02:30 · 3 minúty čítania

Populárne lekcie Školy vína so somelierkou - Beatou Vlnkovou, ktoré vás uvedú príjemným a praktickým spôsobom do sveta vína.

Nie je nutné mať rozsiahle vedomosti o víne, len že sa o víno zaujímate :-).

Lekcia pre začiatočníkov: Ako degustovať víno

Termín: 5. júna 2017, 18:00 – 21:00 hod.

Miesto konania: Bratislava

Lektor: Beata Vlnková


Odborný program:

Ako posudzovať senzorické vlastnosti vína

Nácvik senzorických schopností  tvorivou formou

Praktická degustácia 10 vzoriek vína

Najdôležitejšie odborné výrazy používané pri popise senzorických vlastností vína

Cena: 39,- € (zahŕňa odborný program (3 hodiny), učebné materiály, 10 vzoriek vína, záhryz)
Lekcia: TERROIR CHAMPAGNE

Termín: 12. júna 2017, 18:00 – 21:00 hod.

Miesto konania: Bratislava

Lektor: Roman Olekšák


Šampanské je stále vnímané viac ako spoločenská záležitosť, než ako víno. Champagne je pritom oblasť, ktorá kvalitou a rozmanitosťou svojho terroir patrí k najlepším na svete. Na tomto kurze ochutnáme špecifiká všetkých hlavných oblastí Champagne cez vína malých, samostatných vinárov, ktorých prioritou je víno verné miestu, na ktorom sa zrodilo.


Zoznam vín určených na degustáciu:

Pinot Noir:

1. Serge Mathieu Pur Pinot

2. Dufour Pulpe 1 2009

3. Lahaye Blanc de Noirs

Chardonnay+Pinot:

4. Marguet Ambonnay 2010

Chardonnay:

5. Laherte Blanc de Blancs

6. Larmandier Terre de Vertus 2009

Rosé:

7. Marguet Ambonnay 2011

8. Laherte Ultradition


Cena: 39,- € (zahŕňa odborný program (3 hodiny), učebné materiály, 8 vzoriek ChampagneHovorí lektor Roman Olekšák, spoločnosť Emotive Champagne:

Ponúkame pravé pestovateľské šampanské zo všetkých hlavných oblastí Champagne.  Ponúkame vína od malých vinárov, ktorí spracovávajú hrozno výlučne z vlastných viníc. Ich prístup je opačný ako u veľkých domov, ktoré takmer všetko hrozno nakupujú a ich snahou je vytvoriť šampanské s identitou značky. Pestovateľské šampanské je naopak o prirodzenosti a o vernosti svojmu terroir.  Všetky naše vína sú od autentických vinárov, pre ktorých je na prvom mieste rešpekt k prírode, úcta k viniču a láska k vínu. Ide o malé produkcie pár tisíc fliaš, často v prísnejších podmienkach ako BIO. Pestovateľské šampanské nie sú vhodné na firemné večierky. Sú to vzácne a seriózne vína, ktoré sa najlepšie vychutnávajú v intímnej spoločnosti a z väčších pohárov, aby mohli rozvinúť celý svoj charakter.  Všetky vína, ktoré ponúkame, vyberáme osobne priamo v Champagne a osobne ich privážame na Slovensko, aby sme zaručili čo najšetrnejšiu prepravu. Osobný vzťah s vinárom je dôležitý aj pre samotné získanie vín, pretože pri týchto vinároch dopyt často mnohokrát prevyšuje ponuku.  Naše šampanské sú vzácne a jedinečné, ale predovšetkým sú to veľké vína. Sú to presne tie šampanské, ktoré dokážu zmierniť sklamania a robiť okamihy výnimočnými.

KONTAKT a registrácia:

Škola vína, Na Kalvárii 7/A, Bratislava

tel. + 421 903 44 64 22

e-mail: beatavlnkova@gmail.comNa prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.