Prvé vína ročníka 2020 z vinárstva NICHTA

marec 22, 2021 09:00 · 2 minúty čítania

S príchod jari pomaly prichádzajú na trh aj prvé vína z ročníka 2020. Vo vinárstve NICHTA si pre svojich priaznivcov pripravili prvé biele a ružové vína z nového ročníka už začiatkom marca.

Ročník 2020 je reprezentovaný minerálnou suchou Peseckou leánkou, ktorá pochádza z najstaršieho vinohradu vinárstva vysadeného na hone Močiarno v Čajkove. Úplnou novinkou v ich ponuke je FUSION Pesecká leánka v sladšom - polosuchom prevedení, ktorej 14,4 gramu zvyškového cukru krásne vyrovnáva viac ako 6,8 gramu kyselín. Milovníkov aromatických odrôd určite poteší polosuchý novošľachtenec Devín, ktorý bol oberaný koncom septembra 2020 pri cukornatosti 25 °NM. Ružové vína reprezentuje suché "roséčko" z Frankovky modrej, ktorá sa výborne hodí k prvým slnečným dňom a príchodu jari.

Vo vinárstve nezabudli ani na čoraz populárnejšie bublinky. Po viacročnej prestávke v ich ponuke nájdete obľúbené jemne perlivé vína typu Sparkling. Z ročníka 2020 je to suchý ovocný Sauvignon, ľahučký polosladký Muškát moravský a ružový Pinot noir. Podľa vyjadrení vinárstva sú tieto šťavnaté bublinky výborným aperitívom alebo spoločníkom k ľahkým zeleninovým šalátom.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.