Odštartoval nový ročník Otvorených viech

máj 10, 2022 07:00 · 4 minúty čítania

Vinári Malokarpatska opäť otvárajú svoje viechy. Privítajú vás každý týždeň v piatok a sobotu až do konca augusta vo svojich pivniciach, podbrániach vinárskych domov, záhradách či viniciach. V každej vieche môžete ochutnať šesť vzoriek vína a drobný záhryz, ktoré sú v cene lístka a potom pokračovať voľne v degustácii podľa aktuálnej ponuky a cenníka vinárstva. Na výber sú viechy vo Sv. Jure, Pezinku, Modre, Šenkviciach, Vinosadoch aj Limbachu. Lístky sú už v predaji na www.otvorene-viechy.sk.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty, organizátor Otvorených viech, pripravuje pre všetkých milovníkov vína niekoľko noviniek. „V profiloch vinárstiev v e-shope napríklad pribudol tip na ubytovanie pre všetkých, ktorí nechcú riešiť dopravu a majú chuť zostať v Malokarpatskom regióne na víkend. Popri individuálnych návštevníkoch sa tento rok zameriame aj na firemných klientov a špecialitou bude možnosť darovať lístok na viechy,“ - hovorí výkonná riaditeľka organizácie Zuzana Tichá. „Teambuilding na viechach je skvelý nápad. Pre firmy organizačne zabezpečíme všetko potrebné, vrátane ubytovania a dopravy. Stačí si len vybrať konkrétnu viechu, vyplniť krátky dotazník, ktorý čoskoro pribudne na našom webe a my sa už o všetko postaráme. Takto jednoducho bude fungovať aj darovanie lístkov na viechy pre „individuálov.“ V e-shope kliknete na hodnotu darčekového poukazu, napíšete meno obdarovaného a dátum, kedy mu máme poukaz doručiť. Je to pekný darček, ktorý vínkari určite ocenia.“ 

Viechy sú doplnkom veľkých vinárskych podujatí a alternatívou pre všetkých, ktorí vyhľadávajú komornejšiu atmosféru a osobný prístup. „Spoznajte príbehy vinárov Malokarpatského regiónu, ktorí sa vám budú v otvorených viechach osobne venovať. Každá ochutnávka sa začína o 18:00 a prebieha priamo v pivnici, v podbrání vinohradníckeho domu, vo vinici alebo na záhrade v závislosti od vybraného vinára. Po degustácii za zakúpený lístok môžete pokračovať v ochutnávke ďalej podľa aktuálnej ponuky a cenníka vinárstva až do zatvorenia viechy o 21:00. Počet miest je obmedzený, preto odporúčame lístky kúpiť v predstihu cez e-shop na www.otvorene-viechy.sk.“ 


O projekte
Otvorené viechy v minulosti umožňovali vinohradníkom a vinárom Malokarpatského regiónu za vopred dohodnutých podmienok predávať vo svojich príbytkoch víno a výrobky z hrozna. Právo výčapu vína patrilo v Uhorsku ku kráľovským právam. Po roku 1948 boli viechy postupne utlmované až úplne zakázané. Projekt Otvorené viechy, ktorý zastrešuje OOCR Malé Karpaty na túto tradíciu nadviazal a snaží sa obnoviť výčap vína pod viechou.
Lístky na otvorené viechy sa dajú kúpiť priamo na mieste alebo online na www.otvorene-viechy.sk, kde sú presné termíny ochutnávok a zoznam všetkých vinárov, kto projektu zapojili.
OOCR Malé Karpaty
Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty je právnická osoba založená podľa zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu. Podporuje a vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na svojom území a chráni záujmy svojich členov. Patria k nim mestá Pezinok, Modra, Svätý Jur a obce Častá, Dubová, Píla, Vinosady, Budmerice, Slovenský Grob, Šenkvice. Hotely Zochova chata, Hotel pod lipou a Palace hotel Pezinok. Členmi sú aj vinárske spolky a združenia: Združenie Malokarpatská vínna cesta, Svätojurský vinohradnícky spolok, Víno z Modry, Chute Malých Karpát, ďalej keramikári – Slovenská ľudová majolika a Majolika-R, Cech husacinárov Slovenského Grobu, Kaštiel Pálffy, Malokarpatské múzeum v Pezinku, Karpatská muška, Via Modra ale aj Nezisková organizácia Barbora.


Projekt Otvorené viechy je realizovaný s finančnou podporou Ministerstva dopravy a výstavby SR.Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.