Ochutnávky vo vinotéke LL Wine (január / fabruár 2017)

január 11, 2017 03:03 · 2 minúty čítania

Streda 18.1.o 18:30 - Vínko Klimko (Modra)

Vínko Klimko je rodinné vinárstvo, ktoré spracováva len hrozno z modranského rajónu. Založené v roku 2012, majiteľ pán Juraj Klimko má však bohaté vinárske skúsenosti, keďže 10 rokov pôsobil vo vinárstve Karpatská Perla. Degustovať sa bude kompletné portfólio vín ročníka 2016.
Štvrtok 19.1. - Nový Svet vs. Európa  I. časť

Porovnávacia degustácia na ktorej sa postavia vína z Nového Zélandu, Južnej Afriky a Argentíny proti tradičným francúzskym a talianskym regiónom (Loiré, Rhône, Languedoc, Puglia, Toskánsko)
Streda 25.1. - Neco Estate Winery

Vinárstvo obhospodaruje 3 ha vlastných vinohradov v Strekove, vykupuje tiež hrozno od svojich dodávateľov z Mužle a  Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Na degustácii sa predstaví zaujímavý výber vín z južnoslovenskej a malokarpatskej oblasti.
Štvrtok 26.1. - Nový Svet vs. Európa II. časť

Druhá časť porovnávacej degustácie na ktorej sa postavia vína z Nového Zélandu, Južnej Afriky, Argentíny proti tradičným francúzskym a talianskym regiónom (Loiré, Rhône, Languedoc, Puglia, Toskánsko)
Streda 1.2. - Vinkova (Pezinok)

Tradičné pezinské rodinné vinárstvo založené v roku 1989 predstaví zaujímavú kolekciu mladých vín spolu s kvalitnými červenými vínami starších ročníkov.

Miesto: Vinotéka LL Wine, Bosákova 7, Bratislava - Petržalka.

Na degustácie je potrebné prihlásiť sa vopred na lipka@llwine.sk alebo 0907 759 712.Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.