Ochutnávky vín v tme

jún 20, 2018 09:17 · 4 minúty čítania

Pozvánka na degustácie vín v tme:

Júnová ochutnávka ovocných vín v tme - 28.6.2018
Vstupné: 25€

Júlová ochutnávka vín v tme - 26.7.2018
Vstupné: 25€

Miesto: Film Hotel, Vysoká 4266/27, 811 06 BratislavaJÚNOVÝ OVOCNÝ ŠPECIÁL
Tento mesiac sa nezvyčajne zameriame len na jediného vinára. Všetci, ktorí ste už aspoň jednu vínovú degustáciu zažili, ste na konci mali možnosť niektoré z týchto vín ochutnať. Áno, bolo to to výnimočné víno ako perlička na koniec ochutnávky. Teraz budú výnimočné všetky. Pôjde teda o vína ovocné všetkých druhov z dielne ovocinára Ovocinár Skalica. Spolu s majstrom ovocinárom pre Vás namixujeme sled siedmich vín z rôznych ovocí. Ak by som mal prezradiť tajnosť naviac, zaradíme aj špeciálne čokoládové víno. Avšak nie hocijaké, v tomto ovocnom víne sa fyzicky macerovali kakaové bôby a dodali už tak majstrovskému dielu niečo fantastické a výnimočne intenzívne. Viac prekvapení až na mieste a verte, že ich máme nachystaných pomerne dosť. :-) Kapacita limitovaná na 28 osôb. Ochutnávka bude tradične prebiehať v tme.

JÚLOVÝ ŠPECIÁL
Z Tramínu červeného bolo vykrížených obrovské množstvo odrôd. Kvalitných odrôd, ktoré ste s najväčšou pravdepodobnosťou už pili, len o tom neviete. Povieme si aj o tom, prečo teda Tramín červený je biele víno, a všetkých sedem nalievaných vín budú jeho “potomkovia”. Biele, ružové aj červené! Príďte ochutnať veľmi zaujímavý set vín, ktoré majú spoločného predka.

Vstupenky >>Po zhasnutí a zotrvaní v úplnej tme pochopíte ako to vyzerá keď sa “otvorí” svet vôní a chutí. Mozog sa už nedokáže spoľahnúť na oči a preto posilní ostatné zmysly ako sa len dá. Čaro tohto efektu pramení ešte v dobe kamennej kedy sa človek musel v tme spoľahnúť na svoj čuch a sluch aby prežil. Nebudete veriť, čo Vaše zmysly vo víne nájdu keď, Váš mozog prepne na “obranný režim”.

A viete čo je na tom najlepšie? Že po chvíli hostia zahodia zábrany “šplechnúť” čokoľvek do tmy a vzniká veľmi zábavný a príjemný večer dopĺňaný zaujímavosťami o víne. Z tmy sa niekedy vedia ozvať veľmi zábavné a zaujímavé pocity z vína.

Mnohí hostia často vravia, že si neuveriteľne oddýchli od každodenného stresu a okolitého sveta.

“Sedela som v tme, bez signálu, teda ani telefón ma nerušil, venovala som sa len prítomnému okamihu, vôňam, chutiam. Sústredila som sa len na vlastné zmysli a nepremýšľala som ani nad prácou ani nad povinnosťami. Asi na tom naozaj niečo bude.”

Priatelia pozývame Vás na neobyčajnú ochutnávku, ktorú si nemôžete spájať s tým, čo ste už zažili vo vinárstvach alebo vinotékach, pretože toto je niečo úplne iné.

Toto nebude o prezentovaní vinárstva.

Toto bude o víne a o Vašom zážitku. Začiatok ochutnávky je o 19:00. “Vidíme” sa v tme?

Tibor Kiss – someliér a autor


!!! 1 vstupenka zahŕňa vstup na ochutnávku pre 1 osobu !!!

Financie vyzbierané za vstupenky na ochutnávky sú používané na prenájom priestorov, zabezpečenie tovaru, reklamu, prevádzku webstránky a iné prevádzkové, či propagačné náklady OZ Dionýzos. Zo získaných zdrojov nie je generovaný žiadny zisk podnikateľskej činnosti.

Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.