NOVINKA: Darčeky pre milovníkov vína na spríjemnenie karantény

apríl 30, 2020 11:59 · 4 minúty čítania

Obdobie izolácie nie je príjemné asi nikomu. Sme uzavretí doma, odstrihnutí od kontaktov, od priateľov a často aj od rodiny. Pre udržanie duševného zdravia je treba si tieto chvíle spríjemňovať.

Výraz „karanténa“ dnes pozná zaručene každý. Ide o oddelenie a obmedzenie pohybu osôb, ktoré boli potenciálne vystavené nákazlivej chorobe, aby sa zistilo, či sa necítia dobre. Tým sa znižuje riziko, že infikujú iných. Označenie karanténa bolo po prvýkrát použité v Benátkach v Taliansku v roku 1127 v súvislosti s malomocenstvom. A po tomto roku má väčšina z nás s týmto opatrením aj praktické skúsenosti.

Ako vplýva karanténa na náš duševný život

Mnohými štúdiami bolo potvrdené, že karanténa veľmi negatívne vplýva na naše psychické zdravie. Osoby vystavené karanténe veľmi často vykazujú znaky úzkosti a depresie. Pridáva sa nespavosť, pocit vyčerpania, problémy s koncentráciou, nechuť pracovať, nerozhodnosť, hnev, strach, smútok a celkový pocit emocionálneho vyčerpania a rezignácie. Dopady sú tým silnejšie, čím dlhšie karanténa trvá.

Je viacero nástrojov a spôsobov, ako tieto negatívne dopady izolácie zmierniť. Väčšinu z nich nemáme vo svojich rukách. Nedokážeme ovplyvniť dĺžku trvania, ani objem dostupných informácií, či termín príchodu lieku a vakcíny. Aspoň väčšina z nás nie. No predsa je tu niečo, čo zvládneme aj sami doma.

Ako z toho von

Jedným zo základných predpokladov zvládnutia karantény je totiž udržiavať sa čo najviac aktívni a robiť si aspoň z času na čas radosť. Cieľom je zabrániť nude, aby nahlodala naše myslenie a uvrhla nás do ubíjajúcej rutiny.

Dá sa povedať, že milovníci vína majú v tomto období maličkú výhodu voči ostatným. Pri poháriku skvelého vína sa predsa všetko lepšie zvláda. A aby ste si dopriali trošku radosti, ponúkame vám tipy na darčeky, ktoré vám toto obdobie zaručene spríjemnia. Urobte si radosť. Zaslúžite si to viac než kedykoľvek pred tým.

Ochutnávkové balíky vína

V spolupráci s vinármi a vinárskymi združeniami sme pre vás pripravili kolekcie ochutnávkových balíkov slovenských vín, ktoré vám vinári doručia až priamo domov.

Degustačné poháre na víno

Aby bola vaša domáca ochutnávka dokonalá, máme pre vás aj degustačné poháre s vtipnými motívmi. Kvalitné poháre ozdobené stálou metódou luxusného pieskovania vám budú suvenírom, ktorý vám bude toto obdobie raz len pripomínať. Vybrať si môžete z jednotlivých motívov, alebo rovno zberateľskú edíciu.

Vinárske pexeso

Aby ste si spríjemnili večer, máme pre vás aj obľúbené vinárske pexeso, ktoré potrápi vaše mozgové bunky a udrží vaše myslenie v dobrej kondícii.


Nezabudnite – každou objednávkou podporujete slovenských vinárov, slovenské firmy aj váš server o víne a vínnej kultúre KamZaVinom.sk. Okrem skvelého vína a príjemných chvíľ s ním strávených vás teda môže hriať vedomie, že ste pomohli. Ďakujeme!


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.