Malokarpatskí vinári otvárajú svoje viechy

júl 2, 2021 15:00 · 4 minúty čítania

Ochutnajte vynikajúce vína v kamenných pivniciach, podbrániach vinohradníckych domov alebo v záhradách a viniciach vinárstiev. Zoznámte sa a porozprávajte priamo s vinárom, ktorý ich pre vás vyrobil. Malokarpatskí vinári otvárajú viechy vo Sv. Jure, Pezinku, Modre, Šenkviciach aj v Doľanoch každý týždeň, vo štvrtok, piatok a sobotu od júla do konca októbra v čase od 18.00 do 21.00 hodiny.

Projekt, ktorý zastrešuje Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty nadväzuje na tradíciu výčapu vína pod viechou. Otvorené viechy v minulosti umožňovali vinohradníkom a vinárom Malokarpatského regiónu za vopred dohodnutých podmienok predávať vo svojich príbytkoch víno a výrobky z hrozna. Právo výčapu vína patrilo v Uhorsku ku kráľovským právam. Po roku 1948 boli viechy postupne utlmované až úplne zakázané. „Našou snahou je pokračovať v tejto tradícii s cieľom vytvoriť stálu ponuku ochutnávok vína počas roka,“ vysvetľuje výkonná riaditeľka organizácie Zuzana Tichá. „Ide o koordinovaný projekt, ktorý je doplnkom k veľkým vinárskym podujatiam regionálneho charakteru. Otvorené viechy sú zároveň alternatívou pre všetkých ľudí, ktorí obľúbujú komornejšiu atmosféru a osobný prístup.“

Lístky na otvorené viechy sa dajú kúpiť priamo na mieste alebo online na www.otvorene-viechy.sk, kde sú aj presné termíny ochutnávok a zoznam všetkých vinárov, ktorí sa do projektu zapojili. Vstup do viech je bezplatný, platí sa len za konzumáciu vína. V cene lístka je päť vzoriek vína a drobný záhryz. Hostia však môžu pokračovať v degustácii aj po vypití vzoriek a vybrať si z aktuálnej ponuky vín vo vieche. „Počet lístkov na každú viechu je limitovaný. Odporúčame si ich kúpiť v predstihu cez e-shop. Radi by sme prilákali na viechy do Malokarpatského regiónu hlavne miestnych a ľudí z blízkeho okolia, z malých obcí, ale aj veľkých miest ako je Bratislava a Trnava. Dôležitou cieľovou skupinou sú už ubytovaní hostia, ktorí prišli do regiónu za rekreáciou na dve a viac nocí a hľadajú program mimo hotela. Takisto individuálni neorganizovaní jednotlivci presúvajúci sa hromadnou dopravou, či turistické skupiny, organizované predovšetkým cestovnými kanceláriami.“ Predaj lístkov cez e-shop podporí intenzívna online kampaň, súčasťou ktorej bude aj spolupráca s vybranými influencermi, rôzne súťaže, kvízy, ale aj mobilná exteriérová výstava.

Oblastná organizácia cestovného ruchu Malé Karpaty je právnická osoba založená podľa zákona č. 91/2010 Z. z. o podpore cestovného ruchu. Podporuje a vytvára podmienky na rozvoj cestovného ruchu na svojom území a chráni záujmy svojich členov. Patria k nim mestá Pezinok, Modra, Svätý Jur a obce Častá, Dubová, Píla, Vinosady, Budmerice, Slovenský Grob, Šenkvice. Hotely Zochova chata, Hotel pod lipou a Palace hotel Pezinok. Členmi sú aj vinárske spolky a združenia: Združenie Malokarpatská vínna cesta, Svätojurský vinohradnícky spolok, Víno z Modry, Chute Malých Karpát, ďalej keramikári – Slovenská ľudová majolika a Majolika-R, Cech husacinárov Slovenského Grobu, Malokarpatské múzeum v Pezinku, Karpatská muška, Via Modra ale aj Nezisková organizácia Barbora.
MALÉ KARPATY - Oblastná organizácia cestovného ruchu

Štúrova 59, 900 01 Modra
mobil: +421 915 751 990
e-mail: riaditel@malekarpaty.travel
www.malekarpaty.travel


 TLAČOVÁ SPRÁVA, Modra, 1. júl 2021

 Projekt Otvorené viechy je realizovaný s finančnou podporou
Ministerstva dopravy a výstavby Slovenskej republiky.

 

<< späť na tlačové správy


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.