KULT[J]URA - degustačná večera

september 16, 2022 10:00 · 3 minúty čítania

Pozvánka do Kaštieľa Pálffy vo Svätom Jure na špeciálnu degustačnú večeru spojenú s párovaním jedla a vína. Budete si môcť vychutnať jedinečnú atmosféru stretnutia dvoch tímov a autorský rukopis kreatívnych gastronomických konceptov vo forme 14-tich degustačných chodov a špeciálneho párovania vín z exkluzívnych pivníc vinárstva Salabka a ViaJur.

Termíny:
1. degustačný večer – 14. november 2022 o 17:30 hod.
2. degustačný večer – 15. november 2022 o 17:30 hod.
Miesto: Salónik Habsburgovcov - Kaštieľ Pálffy, Prostredná 13/49, 900 21 Svätý Jur
Cena: 250 €

LÍSTKY NA DEGUSTAČNÚ VEČERU >>

Exluzívne jedlá harmonizujúce s nápojmi

Na dokonalú súhru vín a degustačných chodov prísne, ale s láskou budú dohliadať dva tímy Salabky a Kaštieľa Pálffy, ktoré prehlbujú svoje skúsenosti a poznatky priamo vo vinohradoch a v pivniciach vlastných vinárstiev. Kuchárske a somelierske umenie sa prelína v harmonickom celku vyladených chutí vínneho párovania. Súčasťou večerí bude špeciálne párovanie vín z vinárstva ViaJur. Rovnako máte aj alternatívu exkluzívneho vodného párovania, kde budete mať možnosť ochutnať špeciálny výber slovenských a českých minerálnych vôd.

SALABKA

Salabka je situovaná v butikovej vinici v kopcoch mestskej mestskej časti Praha -Trója. Víno sa tu pestuje a spracúva už od 13 . storočia do excelentných vín a aj destilátov. Kreatívne a moderné varenie pod taktovkou šéfkuchára Petra Kunca s dlhoročnými skúsenosťami z Michelenských reštaurácií dáva dôraz na lokálne ingrediencie a produkty. Jedlá sú sezónne a nápadité, plné chutí a textúr. Reštaurácia Salabka patrí  medzi reštaurácie, ktoré sú zaradené do sprievodcu Michelin.

KAŠTIEĽ PÁLFFY

Nachádza sa blízko Bratislavy, vo Svätom Jure a je miestom, kde sa spojila história s kultúrou a zážitkom. Umenie vína, ktoré sa rodí vo viac ako 600-ročných pivniciach je elegantne prepojené so špičkovou gastronómiou. Tá je inšpirovaná poctivou rakúsko-uhorskou kuchyňou a aj tradičnými jedlami z regiónu Malých Karpát s espritom modernosti. Tím pod vedením creative chefa Tomáša Ševčíka vám predvedie kulinárskej umenie priamo pred vašimi očami, čím umocnia zážitok z degustačného menu. V exkluzívnych reprezentačných priestoroch Salónu Habsburgovcov v kaštieli, si budete môcť vychutnať zážitkovú gastronómiu, jedinečné kreácie z prvotriednych surovín vo vizuálnom ladení, ktoré vytvára skvosty na tanieri.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.