Kremnická slávnosť vína 2019 (16.11.2019)

október 11, 2019 09:27 · 4 minúty čítania

Dňa 16.novembra 2019, deň pred 691. výročím založenia mesta Kremnica kráľom Karolom Robertom z Anjou, vám už po tretíkrát otvoria gotické pivnice na Štefánikovom (Hlavnom) námestí.

Zmenou oproti minulým ročníkom je, že sa začína už od 13:00 hod. a pivnice budú otvorené do 20:00 hod.

Pre majiteľov vstupenky typu „D“, ktorých počet je limitovaný len na 70 ks, sa festival začne už úvodnou komentovanou degustáciou o 11:30 hod v Galérii Radnice.

Celkovo bude otvorených 10 pivníc, teda o dve viac ako vlani. Jednou z nich bude ďalšia pivnica pod Radnicou a hlavným ťahákom tretieho ročníka sú pivnice pod Františkánskym kláštorom. Ten je pre verejnosť kvôli bezpečnosti absolútne neprístupný, pohyb cez vyhradené koridory umožní práve návštevníkom Kremnickej slávnosti vína dostať sa do jeho útrob a zároveň zažiť jedinečnú atmosféru kláštorných pivníc.

Počet vinárov oproti minulému ročníku zostáva nezmenený, odprezentuje sa 25 vinárov z rôznych kútov Slovenska, ale aj z Nemecka, Česka, Portugalska či Talianska... Spolu budete môcť ochutnať viac než 200 rôznych vín.

VSTUPENKY

Pre veľký záujem sa zvyšuje aj počet vstupeniek na 750. Ako vstupenka na podujatie slúži vínny pas. V predpredaji sú v ponuke 2 typy vstupeniek.

Ak si zakúpite vínny pas v hodnote 33€ (v predaji len 50 ks), máte naviac garantovanú účasť na komentovanej degustácii rizlingov z nemeckej Mosely, ktoré sú etalónom bielych vín vo svete. Rizlingami z vinárstva Deutschherren Hof z Trieru – najstaršieho nemeckého mesta, vás osobne prevedie vinár Sebastian Oberbillig. Partnerom degustácie je rizling špecialista - spoločnosť VYBERANÉ VÍNA.

Cena základného vínneho pasu v predpredaji je 23€. V cene pasu je zahrnutá taška na krk s pohárom s logom akcie, samotný vínny pas s popisom vinárstiev a charakteristikami vzoriek vín a 20 ks Ringbürgerových Toliarov v hodnote 0,50€/ks. Ceny degustačných vzoriek budú 1, 2 alebo 3 Toliare podľa ceny vína. Navyše je pre vás pripravené malé sladké prekvapenie, ktoré si vyzdvihnete spolu s vínnym pasom v Informačnom centre v deň podujatia.

Oproti minulým ročníkom sa mierne zvýšila cena vstupeniek, ale vy o nič neprídete. Vyššia cena vstupenky znamená viac Toliarov v základnom balíku na úvod. Stávalo sa, že hneď po otvorení festivalu nastal problém s Toliarmi, bolo ich málo, preto ich budete mať v tomto ročníku na začiatok viac.

Ďalšie toliare bude možné si dokúpiť počas akcie v Informačnom centre mesta, alebo u označených predajcov priamo v pivniciach.

SPRIEVODNÉ AKCIE

Každý rok sa vám organizátori podujatia snažia predstaviť Kremničanov a milovníkov Kremnice, ktorí šíria dobré meno nášho mesta do sveta. V tomto ročníku vám predstavia fotografov, ktorí zachytili krásu Kremnice od počiatkov fotografie až dodnes. Výstava pod názvom „KREMNICA VO FOTOGRAFII – od minulosti po súčasnosť“ bude otvorená vo vestibule Radnice spolu s festivalom a pokračovať bude v Galérii Radnice.

Práve Galériu Radnice spravuje OZ Cremnicium a jeho členovia si pre vás pripravili malé prekvapenia, ako tradičné občerstvenie, ale aj novinku – sprístupnia pre vás  veštiareň. V prípade, že  budete chcieť vedieť, čo všetko krásne (okrem vína) vás v živote ešte čaká, strigy vám to prezradia.

Počas akcie sa tradične o dobrú náladu v pivniciach postará miestna ľudová hudba Majerovci.

V pivnici č.3 pod Radnicou sa vrátite v čase v stredovekej „Krčme u mastného brucha“.

Neodmysliteľnou súčasťou slávnosti vína sú aj gastrošpeciality nielen od farmárov, opäť priamo v pivniciach pri vinároch. Špeciálne menu si pre vás pripravia aj reštaurácie na námestí.

Po zatvorení pivníc si o 20:30 hod. tradične v pôsobivej kočiarni Radnice môžete zatancovať pri tónoch známych hitov Johna Lennona a The Doors v podaní kapely WORKING CLASS HERO.

A takto to vyzeralo na festivale Kremnická slávnosť vína v roku 2018:


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.