Keď je víno FUNKY

— Ján Vošček

máj 29, 2023 08:00 · 3 minúty čítania

Vo vinárstve ÉÓS WINE DVORY v Dvoroch nad Žitavou sa uskutoční druhý ročník zaujímavého vinársko-hudobného podujatia s názvom FUNKY WINE, ktoré prebieha priamo v srdci vinárstva a jeho vinohradov. Ako dopadol jeho prvý ročník a čo v ÉÓS WINE DVORY pripravili na ten ďalší sme sa porozprávali s Tiborom Dovičinom, obchodným riaditeľom vinárstva. 

Ako by ste predstavili návštevníkom Vaše podujatie?

FUNKY WINE 2023 je podujatie zamerané na kvalitnú hudbu, víno a jedlo. Podujatie sa uskutoční v lone dvorských vinohradov, ktoré obkolesujú naše vinárstvo. Návštevníci sa môžu tešiť na funky-soulovú tanečnú hudba s prvkami disco. Bude sa hrať z platní a repertoár bude pozostávať z hudby 50., 60., 70., 80.-tych rokov. Okrem toho tu bude samozrejme možnosť ochutnať všetky naše nové vína. Čo sa týka jedál, tak nás svojou kuchyňou poctí Balázs Pálinkás – zakladateľ konceptu Silver Bistro.

Ako dopadlo minuloročné podujatie? Zvykli si ľudia, že sa môžu zabaviť s vínom a hudbou priamo vo viniciach?

Minulý ročník bol náš pilotný. Spočiatku sme sa obávali, ako to ľudia prijmú, či sa im bude páčiť hudba (, keďže nejde o žiadne komerčné tuctové odrhovačky), jednoducho, či tomu ľudia dajú šancu. A boli sme milo prekvapení. Večer po deviatej hodine už tancovali skoro všetci a z tanečného parketu odbiehali iba vtedy, keď si dopĺňali poháriky vína  .

O čom bude tohtoročné FUNKY WINE? Chystáte aj nejaké novinky?

Opäť o dobrom víne, hudbe, skvelom jedle a hlavne o ľuďoch, ktorú sa prídu zabaviť, trošku vypnúť a oddýchnuť si v našich viniciach. Oficiálne fanúšikom vína predstavíme aj naše nové Frizzante, ktoré sa nám naozaj vydarilo. Tento rok sme ale mysleli aj na ľudí, ktorí nemôžu alebo nechcú piť vínko. Náš kamarát, ktorý vyrába cider pod značkou Kastler Cider, vyrobí na našu akciu nealkoholický cider ochutený pravým ibištekom.  

A ako bude riešená doprava a ubytovanie v rámci podujatia?

Doprava bude zabezpečená taxi službami z a do Nových Zámkov. Ubytovanie je možné formou stanovania, kempovania, alebo si môžete pristaviť karavan priamo v areáli vinárstva. V prípade, ak si niekto želá ubytovanie v penzióne, vieme zabezpečiť aj takúto formu ubytovania. Ohľadne ubytovania a dopravy sa stačí len informovať na tel. čísle 0918 673 860.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.