Furmint fórum (1.12.2016)

november 15, 2016 09:08 · 2 minúty čítania

Začiatkom decembra sa v Košiciach stretnú vinári zo Slovenska a Maďarska s milovníkmi vína na podujatí s názvom FURMINT FÓRUM. Degustačné menu minifestivalu bude zložené výhradne z vín  odrody Furmint. Ide o vína harmonickej a zreteľnej ovocnej chuti, vína elegantných vôní bieleho orgovánu, s iskrivou a dlho doznievajúcou chuťou čerstvo natrhaných ringlôt. Festival sa uskutoční 1. decembra 2016 v priestoroch vinotéky Villa Cassa pri Miklušovej väznici v Košiciach.


Prehliadky furmintov sa zúčastnia remeselní vinári, rodinné vinárstva, ako aj veľkovýrobcovia vín zo Slovenska a Maďarska. Pod ich dohľadom budú môcť návštevníci ochutnať rozdielnosť vín z odrody Furmint z rôznych honov, vinárstiev a vinárskych regiónov.


Organizátormi sú Gabriel Kövér (somelier z Villa Cassa) a  Peter Drotár (milovník vinohradníckeho regiónu Tokaj a zakladateľ www.tokaj.guru). Mediálnym partnerom akcie je aj náš portál KamZaVinom.sk, na ktorom vás budeme informovať o jeho príprave a ďalších detailoch, preto sledujte aj náš Facebook.


„Degustovať sa bude výhradne z furmint pohára a v degustačnom menu nebudú chýbať suché, polosuché, sladké, putňové i remeselné Furminty, ale ani sekt z tejto odrody. Charakteristickou črtou Furmintu je chuť ovocia, vína sú typické vyššou kyselinkou, ktorá je zárukou dlhej životnosti vína“ - hovorí Gabriel Kövér.


Súčasťou programu bude workshop o Furminte a diskusia slovenských a maďarských vinárov a vínomilcov, ktorú povedie Daniel Ercsey, zakladateľ vinárskeho portálu www.winesofa.eu. Workshop sa bude konať medzi 17:00 - 18.00 hod. a je otvorený aj pre návštevníkov.


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.