Festival Nahé vína (30.6.2018)

jún 15, 2018 02:54 · 3 minúty čítania

V jedinečnom prostredí nádvoria starého zámku mesta Banská Štiavnica sa uskutoční ďalší ročník festivalu Nahé vína. Festival opäť predstaví vinárstva z rôznych krajín Európy, ktoré spaja idea tradičného autentického spôsobu výroby osobitých úprimných vín.

V sobotu 30. júna budete mať unikátnu možnosť ochutnať v priebehu jedného dňa nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska, Španielska, Portugalska a Francúzska. Pričuchnete k rôznym prístupom pri výrobe vína z domova aj zo slávnych vinárskych oblasti Okoštujete vína biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, sur lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

Zatiaľ svoju účasť potvrdili a osobne svoje vína pridu odprezentovať vinári z Rakúska - Meinklang, Weingut Alexander Koppitsch, Nibiru, z Moravy - Milan Nestarec, Petr Korab, Radek Osička, Dalibor Osička, Cidreria Kliment, z Maďarska - Spiegelberg Artisan Winery, Tamas Pok, z Portugalska zavíta do Štiavnice početné zastúpenie, prídu JaoaTavares de Pina z Quinta da Boavista, Quinta do Zimbro a Grau Baume, Casa de Mouraz... a domácich vinárov budú zastupovať Tibor Melecsky, Braňo Bahna, Ján Svetík, double combo z Tokaj underground Víno Vdovjak a u Koňa...

Samozrejme nebude chýbať výber vín z distribúcie Nahé Vína: Tunia (IT), La Ginestra (IT), Menti (IT), Mária Pia Castelli (IT), Champagne Tarlant (FR), Domaine Geschickt (FR), Didier Grappe (FR), Eric Texier (FR), Le Haut Planty (FR), Weingut Alexander Koppitsch /AT/, Weingut Claus Preisinger /AT/, DaterraViticultores /ESP/ HegyKalo /Hu/...

Ochutnať budete môcť aj ikonické prémiové vína ako Chablis Monopole z Clos Beru /Burgundsko/ alebo Grand Cru od Chateau Meylet z Bordeaux /Saint-Emilion/, ako aj nevšedné poklady z pivnice Imre Kalo /Hu/.

Nebudú chýbať remeslené pivá /Divný Les/, cupping (degustácia káv) a skvelá gastronómia /@bistrochef /.

Na komorný festival nahých (prírodných) vín si prineste dobrú naladu a odvahu nechať sa zviesť dobrodružstvom v pohári. Koštovka bude voľná, prísť aj odísť môžete, kedy sa vám zachce.

Viac info a vstupenky:

http://www.nahevina.sk/festival-nahe-vina-30-jun-2018-v-banskej-stiavnici/

Miesto konania:

Nádvorie a rytiersky sál Starého zámku v Banskej Štiavnici

Master Class:

Na sobotu 30. júna je opätovne pripravený aj master class na tému „Vstúpte do sveta prémiových vín“ . Cena vstupeniek na master class je 29€ (riadená degustácia v trvaní cca 60 až 80 minút).


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.