Festival NAHÉ VÍNA (1.7.2017)

jún 8, 2017 09:37 · 3 minúty čítania

V jedinečnom prostredí nádvoria starého zámku mesta Banská Štiavnica sa uskutoční ďalší ročník festivalu NAHÉ VÍNA. Festival, tak ako počas vlaňajšieho nultého ročníka, opäť predstaví vinárstva z rôznych krajín Európy, ktoré spája idea tradičného autentického spôsobu výroby osobitých úprimných vín. Tie chutia tak, ako ich príroda stvorila, bez technologického prikrášľovania – sú to jednoducho "nahé vína". Nechajte sa nimi zviesť, odhalia vám svoje tajomstvá a pošteklia čuchové i chuťové bunky.

Už niekoľko rokov pravidelne chodíme po medzinárodných prehliadkach prírodných vín po celom svete, na ktorých sa snažíme starostlivo vyberať crème de la crème pre Vás. V sobotu 1. júla budete mať unikátnu možnosť ochutnať v priebehu jedného dňa nahé vína zo Slovenska, Moravy, Maďarska, Rakúska, Slovinska, Talianska a Francúzska. Pričuchnete k rôznym prístupom pri výrobe vína z domova aj zo slávnych vinárskych oblastí ako Alsasko, Burgundsko, Piemont, Toskánsko a mnohé ďalšie. Okoštujete vína biele, ružové, oranžové, červené, šumivé, nefiltrované, nečírené, vína bez pridanej síry, z amfory, z betónového vajca, sur lie, šliapané nohami, biodynamické a rôzne iné.

Na festival si prineste dobrú náladu a odvahu nechať sa zviesť dobrodružstvom v pohári. Koštovka bude voľná, prísť aj odísť môžete, kedy sa vám zachce.

Hlavná degustácia pre verejnosť sa bude konať v sobotu 1. júla 2017 od 13:30 do 19:30 hod.

Vstupné: predpredaj -  do 1.5.2017 ... 18,- €, po 1.5.2017 ... 20,- €, na mieste ... 25,- €.

Vstupné zahŕňa voľnú degustáciu prezentovaných vín na festivale.

Miesto konania: nádvorie Starého zámku v Banskej Štiavnici (mokrý variant – rytiersky sál starého zámku).

Vinári: Meinklang, Strekov 1075, Brano Bahna, Pivnica Brhlovce, Jan Svetík, Pivnica Čajkov, Marvla Tindo, Vino Vdovjak, Organic wine,  Dva Duby,  Nestarec, 7 radku, Dalibor Osička...

+ výber vín z distribúcie Nahé Vína: Tunia, La Ginestra, Menti, Domaine Geschickt, Pierre Frick, Eric Texier,...


Na sobotu 1. júla je pre vás opätovne pripravený aj Master class na tému "Vstúpte do sveta prémiových vín". Cena vstupeniek na Master class je 29,- € (riadená degustácia v trvaní cca 60 až 80 minút, vstupenky na master class sa predávajú v obmedzenom počte).


Program:

Sobota 13:30 do 19:30 – Hlavná degustácia

Sobota 16:00 – Master class


Rezervácie a predpredaj: http://www.nahevina.sk/festival-nahe-vina-1-jula-2017-v-banskej-stiavnici/


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.