Danube Wine Day 2019: degustácia víťazných dunajských vín

november 13, 2019 12:00 · 3 minúty čítania

Dňa 26. Novembra 2019 sa v priestoroch hotela Park Inn Danube v Bratislave uskutoční Danube Wine Day 2019, kde budú odbornej i laickej vinárskej verejnosti predstavené vína, ktoré uspeli na aktuálnom ročníku súťaže Danube Wine Challenge. Špeciálnymi hosťami podujatia budú Elizabeth Gabay MW a Dorota Pospíšilová, slovenská šľachtiteľka viniča.

Všetkých milovníkov kvalitného vína pozývame na Danube Wine Day 2019. Podujatie bude slávnostne otvorené o 14-tej hodine vo foyer kongresového priestoru hotela Park Inn Danube. Následne, až do večerných hodín, bude prebiehať verejná galadegustácia medailových vín. Pôjde o voľnú degustáciu vybraných vín, ktoré získali na 7. ročníku medzinárodnej súťaže Danube Wine Challenge 2019 niektorú z medailí. Vína budú nalievať a prezentovať samotní vinári zo Slovenska, Českej republiky, Maďarska, Rakúska a Talianska, dovozcovia a distribútori.

Nielen pre vinárskych odborníkov, ale i pre ostatných nadšencov a vínomilcov, je určený špeciálny bod programu, a to Masterclass víťazných vín. Pôjde o komentovanú degustáciu, na ktorej renomovaná medzinárodná vinárska odborníčka Elizabeth Gabay MW a riaditeľka súťaže Danube Wine Challenge Edita Ďurčová DipWSET & WA predstavia vína, ktoré na súťaži DWC 2019 získali titul Víťaza kategórie, Šampióna alebo niektoré z ďalších mimoriadnych ocenení. Vína budú podávané v kalichoch RONA najnovšej línie UMANA. Masterclass víťazných vín bude v priestoroch konferenčnej sály Istropolis od 15:00 do 16:30 hod.

V spolupráci s Wein Burgenland, partnerom podujatia, sa následne, od 17:00 do 18:30 v sále Istropolis, bude konať špecializovaný Masterclass „Veľké červené vína z Burgenlandu“. Moderovaná degustácia je určená pre špičkových slovenských someliérov.

Vstupenky na galadegustáciu i na masterclass víťazných vín je možné zakúpiť výlučne v predpredaji, cez portál Wisomm (www.wisomm.com). Kapacita je limitovaná, predaj vstupeniek na mieste nebude.

Srdečne Vás pozývame na Danube Wine Day 2019. Príďte v utorok 26. Novembra do priestorov hotela Park Inn Danube v Bratislave ochutnať ocenené vína skvelých slovenských i zahraničných vinárstiev a spoznajte vinárov, ktorí ich dorábajú.

Toto podujatie je súčasťou projektu Danube Wine Challenge.

Ďakujeme za podporu našim partnerom: Wein Burgenland, Park Inn by Radisson Danube Bratislava, RONA, Purgina, Wisomm, Kam za vínom, Royal Water, Gastrofarma Salka, EVIRS - Európsky vinársky rytiersky stav, SVA - Slovenská vinárska akadémia.

Viac informácií o podujatí nájdete TU.


<< späť na tlačové správy
Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.