Celebrity a víno: Lenny Kravitz spojil svoje meno s legendárnou značkou

február 7, 2020 02:25 · 3 minúty čítania

O šampanskom značky Dom Pérignon je známe, že rada spolupracuje s rôznymi kreatívnymi celebritami, ktorých vízie povznášajú tento nápoj na skutočný zážitok. Posledné takéto šumivé spojenie vzniklo zo spolupráce s Lenny Kravitzom. Tento všestranne založený umelec je našincovi pravdepodobne najviac známy ako spevák a skladateľ. Tým sa však jeho umelecké dráha nekončí. Je napríklad aj fotografom a interiérovým dizajnérom.

Jeho vášeň a cit pre kreativitu sa naplno rozvinuli prostredníctvom uznávaného štúdia Kravitz Design. Má šiesty zmysel pre navrhovanie priestorov a prostredia, ktoré zbližujú rodinu a priateľov. Jeho spôsob prepájania modernej estetiky s historickými stavbami a s prírodou prinášajú nový spôsob vnímania sveta.

A práve tieto vízie priviedli Dom Pérignon k spolupráci s Lenny Kravitzom. Značka Dom Pérignon považuje šampanské za súčasť rituálu oslavy života a kreatívny prístup Lennyho Kravitza udrel na presne na túto strunu. Z ich vzájomnej spolupráce vznikli tri limitované edície – dve nové etikety pre Dom Pérignon Vintage 2008 a Rosé Vintage 2006, ktoré sú z kovu. Ale aj unikátna kazeta na Dom Pérignon Vintage, ktorá sa po otvorení premení na svietnik a stôl na šampanské. Tieto edície povznášajú rituál pitia šampanského na vyššiu úroveň.

Všetky tri limitované edície sú naozaj vysoko hodnotenými dizajnovými kúskami s neopakovateľným šarmom. Kovová etiketa pre Dom Pérignon Vintage 2008 a Rosé Vintage 2006 je ručná výroba a každá sa prispôsobuje presne na danú fľašu. Z rúk zlatníka tak vychádza jedinečný kus a tým sa fľaša stáva nezameniteľným originálom.

Kazeta, ktorá sa premení na svietnik pre jednu sviečku, je dômyselným dizajnovým doplnkom, ktorého cieľom je navodenie príjemnej až intímnej atmosféry pri pití šampanského, kdekoľvek sa nachádzate. Štruktúra svietnika je inšpirovaná prírodnými motívmi ako hadia koža a vínna réva, vnútro je vystlané zamatom.

Vrcholom tejto spolupráce je stôl-bar na šampanské. Čierne lakovaný stôl s česanou mosadzou odhaľuje priestor pre fľaše Dom Pérignon, poháre a nádobu s ľadom a to všetko pri príjemnom osvetlení. Dizajnový solitér priam pozýva k poháru lahodného šampanského, pri ktorom sa zastavuje čas.

Kolekcia bola predstavená exkluzívne v luxusnom nákupnom centre Lane Crawfod v Hong Kongu iba nedávno, v novembri 2019. Od 1.12.2019. je kolekcia v predaji avšak len u vybraných obchodníkov.

text: Ivan Čopová 
zdroj/foto: vino-joy.com, wallpaper.com


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.