Celebrity a víno: Umenie vína a hudby sa spojili v značke Johna Legenda

október 16, 2019 10:05 · 3 minúty čítania

Kvalitné víno je umelecký zážitok a mnohé celebrity sa okrem hrania či spievania venujú aj jeho produkovaniu. Medzi tých najznámejších určite patrí francúzsky herec Gérard Depardieu. Nie je však ani zďaleka jediný. Vedeli ste, že aj John Legend - držiteľ ocenení Grammy a Oscara, má vlastnú značku vína? Slávny spevák a skladateľ uviedol pred časom na trh značku vína LVE - Legend Vineyard Exclusive.

Víno vzniklo z jeho spolupráce s vinárstvom Raymond Vineyards a ich majiteľom Jean-Charles Boisset-om a vinárkou Stephanie Putnam. Raymond Vineyards majú korene hlboko v údolí Napa a vína tohto vinárstva sú oceňované pre krásnu rovnováhu, jemnosť a silu. Raymond Vineyards je tiež najväčším producentom vína v Burgundsku.

A prečo sa spevák zameral práve na víno? Ako sám hovorí, je veľký milovník talianskych a francúzskych vín, často chodieva do Toskánska a Burgundska práve za vínom a výborným jedlom. Jeho manželka Chrissy Teigen vydala kuchársku knihu a víno je súčaťou jej receptov. Preto hľadal možnosti prepojenia jeho hudby a vína.

Naplnenie svojej predstavy našiel práve v spolupráci s Raymond Vineyards. Cieľom tohto zaujímavého spojenia bolo vytvoriť víno s „melódiou“, a preto víno údajne tvorili a ochutnávali pri Johnovej hre na piano.

Pod značkou LVE nájdeme dve čevené vína, jedno biele a dve ružové vína.

  • Prvým vínom, ktoré Legend pod svojou značkou uviedol, bol Cabernet Sauvignon – jeho obľúbená odroda. Aróma vína je sprevádzaná vôňou tmavého ovocia, horkej čokolády a karamelizovaných fíg.
  • Ďalšie z vín - LVE Red - má síce jednoduchý názov, avšak jedná sa o cuvée štyroch odrôd: Merlot, Petit Syrah, Cabernet Sauvignon a Petit Verdot. Víno sa vyznačuje takmer pikantnou chuťou sliviek, čerešní s trochou čierneho korenia a kávovou dochuťou.
  • LVE Chardonnay dozrieva 11 mesiacov v dubových sudoch, má arómu hrušiek, jasmínu a kardamómu. Bohatá chuť pripomína pražené mandle a skaramelizované maslo.
  • Ružové víno zachytáva chute Provence. LVE Côtes de Provence Rosé je kombináciou odrôd Grenache, Syrah a Cinsault a jedná a sa o výborné letné víno s krásnou ružovou farbou. 

Značka LVE získala prvú cenu Wine Star Enthusiast za víno a kultúru na večeri Wine Star Awards, ktorá sa konala v pondelok 25. januára 2016 v New Yorku. Ocenenie bolo udelené za to, že víno LVE prináša hudbu, kultúru a umenie do sveta vína.

text: Ivana Čopová
foto: LVE Wines


Na prispôsobenie obsahu, reklám a analýzu návštevnosti používame súbory cookie. Potvrďte prosím ich používanie.