Header Ads

VÍNO LUDVIK (Modra)

Vinohradnícka oblasť: Malokarpatská
Rozloha vinohradov: 10 hektárov
Odrody: Veltlínske zelené, Rizling vlašský, Rulandské biele, Chardonnay, Dievčie hrozno (Leánka) a Feteasca Regala (Pesecká Leánka), Svätovavrinecké

KONTAKT:
VÍNO LUDVIK - Dukelská 2, Modra

web: www.vinoludvik.sk
e-mail: vinoludvik@vinoludvik.sk
tel.: +421 905 409 134


VÍNO LUDVIK zal. 1989 je rodinné vinárstvo Žofiakovcov pôsobiace v Malokarpatskej vinohradníckej oblasti. Orientujeme sa na výrobu vín v kategórii vína s Chráneným označením pôvodu D.S.C., predovšetkým v prívlastkovej podobe.

Hrozno pestujeme na 10 ha, na svahoch Malých Karpát v okolí Modry, kde sa darí hlavne bielym odrodám. Nosnou odrodou je Veltlínske zelené, ďalej sú to odrody Rizling vlašský, Rulandské biele, Chardonnay, pre Modru typické Dievčie hrozno (Leánka) a Feteasca Regala (Pesecká Leánka). Z modrých odrôd Svätovavrinecké. Vo výnimočných ročníkoch dorábame slamové a ľadové zbery. Hrozno na výrobu ružových a červených vín pochádza z Južnoslovenskej vinohradníckej oblasti. Každoročne vysádzame a obnovujeme v Modre vinohrady so zámerom byť sebestačný v pestovaní hrozna.

V aktuálnej ponuke máme vína, ktoré získali viac ako 40 zlatých medailí na rôznych výstavách vína na Slovensku a v zahraničí. Vysoko si ceníme ŠAMPIÓNA v Národnom salóne vín SR 2018 za Rulandské modré Rosé, ďalej ocenenia z medzinárodných výstav - ako sú dve zlaté a päť strieborných medailí z Lyonu a z Paríža vo Francúzsku, zlaté medaily z Prahy a Brna.

Naša rodinná firma si dala za cieľ vybudovať vinohradníctvo a vinárstvo s finalizáciou vo vlastnom gastronomickom zariadení. Postupnými krokmi sa nám darí tento cieľ napĺňať.
člen občianskeho združenia
Používa službu Blogger.