Header Ads

ZMENA termínu ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC 2020

Podujatie ZA VÍNOM DO ŠENKVÍC sa presúva na sobotu 29. augusta 2020. Ide už o 9. ročník obľúbeného podujatia, v ktorom máte možnosť navštíviť pivničky šenkvických vinárov. Svoje vína bude ponúkať 30 miestnych vinárstiev na 21 ochutnávacích stanovištiach.Medzi najznámejšie miestne vinárstva patria Karpatská Perla, Repa Winery, Víno Bočko, Vinárstvo KOZARA a CARPATE DIEM.

Podstatou podujatia je však stretnutie priaznivcov vína hlavne s malými alebo začínajúcim vinárstvami. Viaceré z pivničiek sú už štandardne dostupné exkluzívne iba na tomto podujatí.

Termín konania: v sobotu 29.8.2020 od 12:00 - 22:00 hod.

Návštevníci si budú môcť pozrieť tradičné remeslá a ochutnať jedlá našich dedov a babičiek. A tiež sa za poplatok previezť na konskom koči.

Jednotlivé pivničky a vinárske priestranstvá ponúknu možnosť ochutnávky typických miestnych gastronomických špecialít pripravených podľa starých receptúr.

Návštevníci si môžu okrem výborného vína vychutnať prehliadku unikátneho Vinohradníckeho náučného chodníka  s vysadenými tradičnými i novovyšľachtenými 30 odrodami viniča hroznorodého. Jeho súčasťou sú aj ukážky vývoja systémov rezu a vedenia viniča. Celkovo je v 15 radoch vysadených 240 sadeníc. Náučný chodník sa nachádza v blízkosti sídla miestneho vinárskeho spolku a obecnej vínotéky na Chorvátskej ulici 105.

Súčasťou podujatia bude aj pečenie býka s jeho degustáciou. Nebude chýbať ani  tombola s „vinárskymi“ cenami a aj súťaž o najlepšie vinárstvo podujatia.

„Podujatie Za vínom do Šenkvíc je vizitkou celej obce, ale najmä  vinárskej a vinohradníckej pohostinnej duše a tradície. Víno bolo, je a aj vďaka tomuto podujatiu zostane v Šenkviciach fenoménom, ktorý prináša pohodu a priateľskú atmosféru.“ – dodáva Ing. Ľuboš Petrík, manažér podujatia.

Štandardná cena vstupenky bude 27€. Prvých 100 vstupeniek si do 15.7.2020 môžete zakúpiť v predpredaji v špeciálnej cene 22€. Súčasťou vstupenky je degustačná taštička, ktorá obsahuje: katalóg vinárov, 40 ks degustačných kupónov a tiež 2 ks bonusových  lístkov na nákup vína v celkovej hodnote 8€. V cene je zahrnutá bezplatná kyvadlová doprava medzi „ochutnávacími“ stanicami. Predpredaj vstupeniek bude realizovaný prostredníctvom jedného z najväčších predajných portálov www.ticketportal.sk a na webstránke www.zavinomdosenkvic.sk. S ohľadom na preventívne po-pandemické opatrenia bude do predaja uvoľnených maximálne 750 vstupeniek a prirodzene sa budú aplikovať všetky nariadenia Úradu verejného zdravotníctva SR.


Používa službu Blogger.