Header Ads

NÁVOD: Ako vyrobiť rúško (nielen) fanúšikovi vína

Krízová situácia, ktorú priniesol koronavírus, nás čoraz viac vystavuje doteraz nepoznaným situáciám. Hoci kedysi sme si neveriacky klopkali po čele pri pohľade na japonských turistov v uliciach Bratislavy zahalených rúškom, dnes je to aj pre nás bežnou realitou.

Rúško znamená v dnešných dňoch ohľaduplný prístup k svojim blízkym, aj k spoluobčanom (#ruskoniejehanba), rúško by malo byť rovnako prirodzené ako pohár dobrého vínka k večeri. Avšak náhly nástup pandémie väčšinu z nás zasiahol nepripravených. Našťastie... Sme tiež národ vynaliezavý.

Internetom sa začali šíriť rôzne podomácky vytvorené alternatívy, ktoré supľujú nedostatok rúšok v lekárňach. Výnimkou nie sú ani iniciatívy a šitie rúšok, či susedská výmena. My pre vás máme tip, určený špeciálne pre fanúšikov vína. A ak ste vínomilec a fanúšik vinárskych podujatí, možno máte jedno "skororúško" uložené doma, len ho stačí mierne upraviť 😀.

Tu je jeden taký fotonávod (autor: Ján Cimra):


A na odľahčenie ešte jeden post, ktorý priniesla facebooková stránka vinárskeho mestečka Modra:text: Ivan Záleský, Marcela Said

Používa službu Blogger.