Header Ads

Slovenskí vinári opäť úspešní na Prague Wine Trophy

Na 12. ročníku vinárskej súťaže Prague Wine Trophy sa slovenským vínam znova darilo. Zo zahraničných vinárstiev totiž získali najviac medailí práve vína zo Slovenska - Karpatská perla (30 medailí), Martin Pomfy – Mavín (28 medailí) a Jozef Repa - repa winery (27 medailí).

(foto: Karpatská perla)

Celkovo sa súťaže zúčastnilo 1646 vín, o 3 % viac než v predchádzajúcom ročníku. Niektorú z medailí získalo 106 vinárstiev a dovozcov, čo je o 3 viacej než v minulom roku. Cenu Jindřicha Duška za rok 2018 pre najlepšie vinárstvo získalo s 87 medailami Zámecké vinařství Bzenec. Na druhom mieste skončilo s 85 medailami CHÂTEAU VALTICE - Vinné sklepy Valtice a na treťom mieste Vinařství Štěpán Maňák so 41 medailami. Najviac medailí z dovozcov získal Adveal (82 medailí), na druhom mieste FANDA group s 54 medailami a na treťom Alifea so 44 medailami.

Najlepším zahraničným vinárstvom prihláseným dovozcami sa stalo vinárstvo Les Grands Chais de France s 21 medailami (od dovozcu United Brands), nasledované vinárstvom Stellenrust so 17 medailami (od dovozcu FANDA group) a vinárstvom Grans Fassian s 11 medailami (od dovozcu OHMS).

Okrem toho Prague Wine Trophy udeľuje zúčastneným vinárstvam rating. Ten najvyšší "5-hviezdičkový" získalo v tomto ročníku 39 vinárstiev s priemerom troch najlepších vín 90 a viacej bodov. Zo slovenských vinárstiev to boli Martin Pomfy - Mavín (93,00), Karpatská perla (93,00), Slobodné vinárstvo (92,00), Jozef Repa - repa winery (91,00), VINHOR - Vinárstvo Horváth (90,67), Villa Víno Rača (90,33) a VINS WINERY (90,33).
Ako prebiehala minuloročná Prague Wine Trophy si môžete prečítať aj v tomto článku - rozhovore s Editou Ďurčovou, ambasádorkou slovenských vín a porotkyňou na tejto súťaži:
PRAGUE WINE TROPHY alebo Ako slovenskí vinári bodujú v Čechách >>

(foto: Edita Ďurčová)


Vyvrcholením súťaže je Festival Prague Wine Week, ktorého súčasťou bude aj podujatie venované slovenským vínam - Masterclass Slovensko - SILNÁ Sestava, ktorý sa uskutoční 29. januára 2019.CELKOVÉ VÝSLEDKY:
Používa službu Blogger.